מי לא חלם בילדותו להגיע לממלכת השוקולד של צ'רלי? את ווילי וונקה עדיין לא מצאנו, אבל ברובע הקולינריה של העיר רחובות, רחובות אחד העם ויעקב, גילינו את בוטיק 'ברונו' והפרלינים. 

בוטיק השוקולד 'ברונו'. שוקולד זורם מהברז | צילום: אביגיל קדם

יוליה פרגר, שוקולטיירית רחובותית, גילתה את עולם השוקולד לאחר טיולים רבים עם בעלה אנטון בחו"ל. כשחזרה ארצה למדה את התחום לעומק, עשתה סטאז' והתמחתה ביצירת מוצרי שוקולד למסעדות, מלונות וחברות.

בשלב מסוים לקחה צעד אחד קדימה ופתחה את 'ברונו', חנות שוקולד ממש כמו באירופה. "קלאסית, שוקולד איכותי, קטנה ושכונתית", היא אומרת.  

כל המתכונים למוצרי השוקולד בחנות הם מקוריים שלה. "בתחום שלנו לא מקובל לעבוד עם מתכונים של אחרים, וכאן יש לנו פרלינים שהם ייחודיים בטעמים שלנו". רבים מהם אגב, זכו במדליות זהב בתחרות "chocolate world awards" (תחרות עולמית לשוקולטיירים שנערכת בכל שנה).

אחרי כל כך הרבה שנים של עבודה עם שוקולד, אפשר למאוס בשוקולד?

"לא. זה תחום דינמי ומשתנה, כל הזמן דברים בו משתנים, למשל לאחרונה מצאו זן חדש של שוקולד ורוד בטעם פירות יער עדין, עושים כל הזמן הכלאות של סוגי שוקולד".

'ברונו'. השוקולד לעולם לא יימאס | צילום: אביגיל קדם

חובבי השוקולד מודאגים, לא מזמן פורסם שבעתיד הלא רחוק ייגמר השוקולד בעולם, זה יתכן?

"באיזה שהוא שלב יהיה הרבה פחות שוקולד איכותי", היא מאכזבת ומיד מעודדת: "צרכן רגיל לא ישים לב, מי שלומד את התחום ומתמחה בו כן ישים לב אבל השוקולד לא יעלם מהעולם!". 

לא מדובר בחנות רגילה המיועדת רק ללקוחות שקונים ויוצאים. אלא במתחם בוטיק המאפשר ללקוחות להתענג על שוקולד איכותי בשילוב כוס קפה או יין. 

עיקר הגאווה בחנות הם הפרלינים שאותם מכינים כמובן במקום, וממלאים בחומרים שמעולם לא טעמנו. "יש לנו גרעיני חמנייה קלויים וקרם אגוזים, שומשום שחור על אגס. תירס קלוי וקרם אגוזים", אומרת השוקולטיירית.

את השומשום השחור טעמנו בעצמנו (כי אי אפשר להגיע לחנות שוקולד ולא לטעום). מבחוץ הוא נראה פרלין רגיל אבל את הטעם, שזיכה אותו במדלית זהב בתחרות השוקולד הבינלאומי, לא נוכל לתאר כאן במילים. 

נוכל רק להציג את הסרטון, ואם תקבלו חשק פתאומי לשוקולד, זה לא באשמתנו. אולי קצת.