תמונת מצב לאמצע החופש הגדול: הילדים יושבים מול המסך. בוהים בטלוויזיה ומקטרים שמשעמם להם. למה שלא תשלחו אותם למאדים? תערוכת קיץ יוצאת דופן במוזיאון גן המדע במכון דוידסון לחינוך מדעי, 'סיבוב על מאדים' נפתחה.

לדרוך על מאדים | צילום: pixabay

במסגרת התערוכה יזכו המבקרים להצצה על כוכב הלכת השכן מאדים. ילמדו על תנאי המחיה של האסטרונאוטים, מהם הקשיים ויענו על השאלה המסקרנת ביותר - מה צריך לקרות כדי שיום אחד נוכל לחיות על כוכב הלכת האדום.

מטרת התערוכה 'סיבוב על מאדים' של מכון דוידסון לחינוך מדעי, היא לעורר את סקרנות המבקרים סביב כוכב הלכת המדובר ביותר במערכת השמש שלנו. המבקרים יהפכו לחוקרי חלל, ויזכו ללמוד בצורה חווייתית כל מה שצריך לדעת על החיים במאדים. 

וזה עוד לא הכל. המבקרים ייקחו חלק פעיל בתערוכה ויוכלו להשתתף במשימות ופעילויות שונות כמו "לפקד" על צוות אסטרונאוטים החוקרים את מאדים, ירגישו איך זה ללכת על מאדים באמצעות טכנולוגיית מציאות מדומה -VR, ינהגו על רכב חלל וירטואלי ולחוות את תנאי המחייה של אסטרונאוטים במאדים במבנה ''האביטאט'' שנבנה במיוחד עבור התערוכה.

טיול במאדים | צילום: אוהד הרכס מכון דוידסון - מכון ויצמן

תכנית התערוכה: 

הדמיית הליכה על מאדים באמצעות משקפי VR. באמצעות טכנולוגיית מציאות מדומה ירגישו המבקרים שהם מטיילים במאדים וחוצים מכתש, במסגרת משימה לתיקון רכב חלל שהתקלקל.

סיור וירטואלי בתנאי שטח המאדים, חיפוש ובחירת מקום אידיאלי להקמת בית בהתאם לתנאי טמפרטורות, קרינה וחקלאות.

נהיגה מרחוק על רכב חלל וירטואלי המיועד למשימות חקר וחיפוש אחר סימני חיים במאדים.

חישוב ומציאת הזמן הקצר ביותר בו אפשר לשגר חללית למאדים מכדור הארץ.

ביקור ב"האביטאט", מבנה מיוחד בתוכו מתגוררים אסטרונאוטים וחוקרי חלל בשהותם בחלל.

חישוב המשקל של המבקרים בחלל ומה גילם לפי שנות מאדים.

עמדת "סלפי חלל", שבה יוכלו המבקרים להכין לעצמם תעודת חוקרי חלל דיגיטליות, לשלוח אותה לעצמם ולשתף ברשתות חברתיות.