סיפור האהבה של כרמלה ויורם דרעי מרחובות התחיל במדור 'חברים לעט' בעיתון נוער. הרבה לפני פייסבוק וטינדר הרומן שלהם ניצת בצרור מכתבים שהפכו ל-23 שנות נישואים. 

מכתבים של שלוש שנים | צילום באדיבות המשפחה

כרמלה (44) ויורם (46) דרעי גדלו בערים שונות. כרמלה ברחובות ויורם בדימונה. הם לא היו מכירים אלמלא מדור שהיה פופולארי בשנות השמונים בעיתון נוער. 

"כשהייתי בת 16, לא היה אינטרנט וטלוויזיה, רציתי להכיר אנשים אחרים ושלחתי למדור שנקרא "שלח מכתבך" פרטים עליי. מי אני, בת כמה ועם מי אני רוצה להתכתב", מספרת כרמלה. "התחלתי לקבל מכתבים, וביניהם היה מכתב מיורם, הוא שלח מכתב ואני השבתי, אחר כך הוא כתב שוב, אבל משהו לא הלך שם ולא השבתי לו".

עברו חודשיים ויורם כתב שוב. "הוא ביקש ששוב ננסה וזרמתי, התחלנו להתכתב, סיפרנו על עצמנו, תחביבים, אני סיפרתי מה אני לומדת, הוא בדיוק התגייס לצבא, היינו תמימים ואני חיכיתי למכתבים שלו". 

כרמלה ויורם דרעי. אז והיום | צילומים מהאלבום המשפחתי

אחרי התכתבות של שנה ושיחות טלפוניות, החליטו להיפגש. "נפגשנו בתל אביב, אחרי כמה פגישות יורם שאל אם אני רוצה להיות החברה שלו ואני אמרתי שאחשוב על זה. אחרי יומיים התקשרתי ואחותו ענתה, היא אמרה שתמסור לו שהתקשרתי אבל היא שכחה. אחרי שבועיים הוא התקשר ומהשיחה הזו נהיינו חברים".

שלוש שנים היו השניים נוסעים מדימונה לרחובות כדי להיפגש, פעם בחודש. "אחרי שלוש שנים החלטנו להתחתן, הוא היה בן 23 ואני בת 21, נולדו לנו שלושה ילדים, הגדול בן 22, האמצעי חייל בן 20 והקטן בן 6 וחצי, עולה לכיתה ב', עשרים ושלוש שנים וחצי אנחנן נשואים", מחייכת כרמלה. 

צרור המכתבים נשמר בבית משפחת דרעי, כסמל לתמימות הגדולה, ולפשטות שהובילה לסיפור אהבה."התמימות של פעם כבר לא תחזור, אבל זה מדהים. בכל מכתב עשרה עמודים, הייתי מחכה להם בשקיקה וזה היה כל כך משמעותי בשבילי, באיזה שהוא מקום אנחנן עדיין קצת נאיבים".