כבוד לרחובות: ביום שישי הקרוב (20.7) יצאו תלמידי מרכז פל"א, המרכז למחוננים ומצטייני רחובות בניהול אורית פדר, ילהתחרות בתחרות הגלובל של The World Scholar's Cup שתתקיים בברצלונה.

נבחרת המחוננים עם המנהלת אורית פדר | צילום דוברות עיריית רחובות

כזכור בתחרות המחוננים הארצית שאירחה רחובות באפריל זכתה נבחרת המחוננים של רחובות במקום הראשון. כעת הם יוצאים להתחרות באירופה.

בתחרות שתימשך 8 ימים ישתתפו בני נוער מ-50 מדינות, כ-2,500 מתחרים. התחרות תתקיים במרכז הקונגרסים הבינלאומי בברצלונה (CCIB).התלמידים יתחרו בשתי קטגוריות של דיבייט: סניורים וג'וניורים.

זה המקום לציין בגאווה שב- 2017 זכתה נבחרת המחוננים במקום הראשון בעולם בתחרות בייל, במקום הראשון בתחרות האירופית ובמקום הראשון בישראל.

הנבחרת של רחובות כוללת 18 תלמידים שנבחרו בקפידה. תלמידים אלה התכוננו לאורך השנה לבחינות כשהנושא הראשי הוא "An Entangled World" במקצועות שונים כמו הסטוריה, ספרות, מדעי החברה, כלכלה ודיבייט. יציאת המשלחת התאפשרה הודות לתמיכה ולעזרה של עיריית רחובות ומנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן.

ראש העירייה, רחמים מלול: "חברי הנבחרת הם בני נוער מרשימים ונהדרים, והם רק חלק מ1100 המחוננות והמחוננים שאנחנו מטפחים בבית הספר למחוננים ברחובות. אחרי שנים של עבודה כמחנך וכמנהל בתחום החינוך- אני יודע שזו הדרך להעניק לדור העתיד את נקודת הזינוק הטובה ביותר, ולהקנות לו ערכים וארגז כלים לחיים. בהצלחה גדולה בתחרות!".