אביהו צור (36), במקור מהעיר ערד, עבר לגדרה לפני מספר שנים וכשהיה בצומת דרכים החליט ללכת עד הסוף עם החלום, ופתח מספרה חברתית.

"במשך שנים הייתה לי מספרה בראשון לציון ואז בנס ציונה", הוא מספר. "בשלב מסוים חיפשתי מקום לפתוח מספרה והייתי אובד עצות, ואז מצאתי במרכז המסחרי בגדרה את המקום, ותודה לגדרה על כל הטוב הזה", הוא אומר.

המספרה החברתית. "אצלנו אין הפתעות במחיר" | צילום אביגיל קדם

כך נפתחה 'המספרה החברתית' ולא מדובר בשם שניתן סתם. "אנחנו נמנעים מלומר ללקוחה שבאה לעשות שורש – בואי נעשה לך צבע על כל הראש כדי לעשות עוד כסף, ואין אצלנו הפתעות. לקוחות יודעים בדיוק מה הם ישלמו בסוף הטיפול. אנחנו לא רואים את המקום כמספרה, זו סדנת עבודה".

למה ללכת על קונספט של מספרה חברתית?

"חיפשתי פרצה עסקית משולבת בערך חברתי. נעשו בעבר ניסיונות למספרות חברתיות אבל אף אחד לא לקח את הקונספט כמוני, ועשה הכל במחירים נוחים כשהכול שקוף, אין מצב שאת מתיישבת על הכיסא בלי לדעת מה את הולכת לשלם". המספרה מיועדת לכל גיל ומין, אבל ההתמחות של צור היא כימיה: גוונים יוצאי דופן ושיער צבעוני.

המספרה לקחה את נושא התרומה לקהילה צעד אחד קדימה. לקוחות מבוגרים שנקלעו למצב רפואי שלא מאפשר להם להגיע למספרה מקבלים תספורת בביתם, ולעיתים הרווחה מפנה אליהם מקרים, כאשר המספרה אינה גובה על התספורת כסף. בנוסף מגיע צוות הספרים לבית החולים השיקומי 'הרצפלד', והמספרה נכללת בפרויקט תרומות השיער לחולי סרטן של עמותת 'זיכרון מנחם'.

לספר הגברים במספרה, גיא קנפו, יש גם יוזמה יוצאת דופן משלו. אחת לכמה זמן הוא נוסע למזכרת בתיה כדי לספר ולגלח אדם מבוגר. "אני עושה את זה באהבה, זה מביא לי סיפוק יותר משאני מביא את היומית", הוא אומר. "זה לעשות משהו טוב בשביל בן אדם ואני מאמין בקארמה, זה לעשות טוב ולהרוויח מזה בוויב, מאהבה לאנשים ומאנשים".

צפו בצוות המספרה החברתית בפעולה:

וזו התוצאה הסופית:

המספרה החברתית. מתמחים בכימיה | צילום אביגיל קדם