לפני כשבוע הגיעה בקשה מיוחדת לארגון 'איחוד הצלה'. הפונים היו בני משפחה מהאזור שביקשו להגשים לבנם הקטן, חזקי, חלום. הילד, הסובל מבעיה רפואית ביקש להיות כבאי ליום אחד, ולהכיר מקרוב את כוחות ההצלה בשעת חירום.

הגשמת חלום | צילום דוברות איחוד הצלה

המבצע דרש היערכות רפואית מיוחדת, והשבוע הוא יצא לדרך. לביתו של הילד הגיע רכב מיוחד של 'איחוד הצלה' מסניף נחל שורק בליווי ראש הסניף דוד מאיר בראל והמתנדב עציון הראל. הרכב אשר משמש כרכב מענה למקרים רפואיים אסף את חזקי ומשפחתו לכיוון העיר רחובות. בכניסה לעיר הצטרפו אליהם אמבולנס ואופנולנסים של 'איחוד הצלה', ולאחר שהוצגו לחזקי ומשפחתו הכלים הרפואיים לטיפול ופינוי נפגעים, ליוו אותו בשיירה לתחנת כיבוי האש בעיר.

לוחם אש ליום אחד | צילום דוברות איחוד הצלה

בתחנת כיבוי האש קיבלו אותו לוחמי האש, שהלבישו אותו ככבאי, והציגו בפניו את יכולות רכבי החירום. בין היתר זכה הילד לעלות על מנוף הגבהים לכיבוי אש. בסוף הסיור אף קיבל שי צנוע מקצין המשמרת, דורון אלמשלי.

בהמשך היום המיוחד נסעו חזקי ובני משפחתו לפארק בעיר רחובות, ובו מדריך הנוער של פרוייקט עיר ללא אלימות בעיריית רחובות, איציק איילין, הדגים והסביר לחזקי על ניידת הנוער ותפקידה.

חזקי ומשפחתו | צילום דוברות איחוד הצלה

בסופו של היום המהנה הודתה המשפחה למתנדבי 'איחוד הצלה', לוחמי האש ולעובדי עיריית רחובות - פרוייקט 'עיר ללא אלימות', על יום גדוש שבו הוגשם חלומו של חזקי. המשפחה מסרה שאי אפשר לתאר את אושרו של הילד מהגשמת החלום.