סיירת הורים. למי שבאמת רוצה להשפיע | צילום דוברות עיריית רחובות

  

חופש מהלימודים אבל לא מהחיים. זו הכותרת לשבעת כללי הברזל שמציעים לכם, ההורים, הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול: 

1. תכנון מוקדם- תכננו יחד עם ילדיכם את חופשת הקיץ ותאמו ציפיות לגבי סדר יום ברור, מטלות ומשימות, בילויים אישיים ומשפחתיים. כל אלה מקנים לילדים מסגרת ובטחון.

2. חופש מהלימודים ולא מהחיים- שתפו את הילדים בעבודות הבית, תנו להם לבחור מתוך מגוון המטלות. רעננו את כללי הבית והציבו גבולות ספציפיים לחופש: שעות שינה? שעות חזרה הביתה בערב? צפייה בטלוויזיה? שימוש במחשב? חוקי הגלישה באינטרנט?

3. קשר משפחתי- חשוב לקיים מפגש משפחתי קבוע או ארוחה אחת ביום עם כל בני הבית. שיגרה שמתקיימות בה שיחות משפחתיות משותפות מקנות לילדים תחושת מוגנות ושייכות.

4. הגבירו נוכחות- שאלו לאן הם יוצאים? עם מי ? וקחו מספרי טלפון למקרה הצורך. וודאו את היציאה עם הורים נוספים. גם אם ילדכם אומרים :"אבל כולם מרשים", צרו קשר ותאמו בינכם ההורים.

5. דברו עם ילדכם על מצבי סיכון- הנטייה להתנהגויות סיכון מתגברות בחופשת הקיץ עקב ריבוי שעות הפנאי, שעמום והיעדר מסגרות עם השגחת מבוגרים. שוחחו עם ילדיכם והביעו עמדה ברור ונחרצת השוללת התנהגות כגון שתיית אלכוהול מופרזת, היגררות לקטטות, השחתות רכוש ועוד.

6. זמינות והמתנה - במהלך המסיבה תהיו זמינים בטלפון ,היו ערים כאשר הילדים חוזרים מהמסיבה, בדקו איך הם נראים ומרגישים – ובעיקר הקשיבו להם.

7. איסוף נתונים - נסו לקבל כמה שיותר מידע מילדיכם ומחבריהם בנוגע למיקום הפעילות אליה הם הולכים, מי המשתתפים, מי המארגנים, האם יש הסעות (איפה האיסוף והפיזור).

דוד מנצור, מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול: "הורים, עודדו את ילדכם לקחת אחריות על בחירותיהם ועל התנהגותם והישארו מעורבים למען ביטחונם ורווחתם. ישנם גופי מניעה, הסברה ואכיפה בעיר הפועלים 24/7 כדי שכלל התושבים ירגישו ביטחון ויחד נעבור את חופשת הקיץ בשלום.

להצטרפות לסיירת ההורים העירונית, ניתן לפנות בנייד 052-4840547