ביום רביעי האחרון נערך ערב 'רופאים על הבר' בשיתוף עיריית רחובות והמרכז הרפואי 'קפלן'. במסגרת האירועים יוצאים רופאים לבר מקומיים ברחובות ומשוחחים עם קהל המבלים. 

רגע יוצא דופן ומרגש נרשם בפאב ה"דלפק" כשבעליו המארח, דור שטרק, פגש את המרצה של הערב, ד"ר אמיר אורון, מומחה לכירורגיה של כף היד בקפלן, וזיהה אותו מיד כרופא שניתח אותו לפני כארבע שנים לאחר פציעה קשה בידו הימנית. במהלך הניתוח תוקן החתך בעצבים ובגידים באמה, ובכך הציל את ידו. 

דור שטרק וד"ר אמיר אורון | צילום צוות בר ה'דלפק'

"אין ספק שזו סגירת מעגל עבורי", אומר שטרק. "לא הסתכלתי טרם האירוע על שמות המומחים שאמורים להגיע לבתי הקפה והברים, ולכן לא ידעתי שהרופא שיגיע אליי הוא הרופא שהציל אותי מנזקים בלתי הפיכים בכף היד. נפצעתי מפגיעה קשה של דלת זכוכית וירד לי מלא דם מהיד. הובהלתי לבית החולים קפלן ו'המלאך בלבן' ד"ר אמיר אורון הוזעק באמצע הלילה והכניס אותי לניתוח דחוף בחדר ניתוח מיד לאחר התאונה. הוא עשה עבודת קודש במשך מספר שעות ובזכותו אני כאן, מארח אותו בכיף אצלי בפאב".

"גם אני לא ידעתי שהבעלים של המקום שהוזמנתי להרצות בו הנו מטופל שלנו. כשהגעתי כמובן שזיהיתי אותו והמפגש היה מרגש עבורי, שכן שמחתי כל כך שדור הגשים את חלומו והוא בעלי המקום המושקע והמיוחד הזה", אמר ד"ר אורון.

זו שנה שלישית שפרויקט 'רפואה על הבר' פועל ברחובות וגם השנה הוכתר בהצלחה. למעלה משלושים רופאים בכירים ועובדים פרא-רפואיים ותיקים מהמרכז הרפואי 'קפלן' ברחובות יצאו מחדרי הניתוח והמחלקות למקומות הבילוי ברחבי העיר. שם התאפשר לתושבים לפגוש אותם מאחורי שולחן הבר ולא מאחורי שולחן המרפאה.

דר קרלוס גרוזמן, מנהל המרכז הרפואי קפלן:"המפגש יוצר חיבור מדהים בין הציבור לבין הצוותים הרפואיים המעולים של קפלן בנושאים שונים ומגוונים. הצעתי לקרוא לעיר רחובות ׳עיר התרבות, המדע והרפואה׳ כי בית החולים קפלן מהווה עוגן שתומך בעיר ובתושביה. אני רוצה להודות לראש העיר רחובות, מר רחמים מלול, סגניו ואנשי העירייה על ההשקעה הרבה סביב הערב המיוחד הזה״.