קשישת הניצולים | צילום דוברות עיריית רחובות

   

עמותת "עמך" למען ניצולי השואה מציינת 30 שנות פעילות ברחובות. האירוע יתקיים בהיכל התרבות ברחובות, ביום שישי 13.7 בשעה 10:00, וכלל אוכלוסיית שורדי השואה בעיר מוזמנת.

שי מאסטרו, נגן הגאז' הבינלאומי הנמצא בסבב הופעות בארץ, יופיע בהתנדבות, הזמרת אילנית תשיר מהמופע "אילנית חוגגת 70 עם המדינה". מקהלת 'עמך' רחובות הוותיקה, הנפגשת מדי שבוע מזה 12 שנים, בניצוחה של ורה קלינג, תשיר יחד עם  הרכב מוסיקלי של ניצולי השואה חברי המועדון בראשל"צ.

גם קבוצת התיאטרון של סניף 'עמך' רחובות תופיע על הבמה. הקבוצה מונה כ - 14 חברים וחברות, הצעירה ביניהם בת דור שני לשואה  בת -68, והמבוגרת ביניהם בת – 98. אנשי הקבוצה עיבדו את זיכרונותיהם מהתופת למופע המציג את סיפור חייהם: "כך היינו – משואה לתקומה".

באירוע יוצגו גם מספר תערוכות, המרכזית שבהן: מבט לאחור – קמט מספר סיפור. תערוכה מאד ייחודית, העוסקת בהתבוננות לאורך החיים, בשאלת גורל אל מול בחירה. מיכל אריאל, עו"ס פסיכותרפיסטית, צלמת, ראיינה את ניצולי השואה המצולמים, תוך התמקדות בשאלה, "מה היה אילו...". בתערוכה מוצגים  35 צילומי דיוקן בשחור לבן, בצמוד לכל תמונה, משפט מאפיין מתוך הראיון.

בנוסף, יוצגו יצירות מסדנאות האמנות המועברות בהתנדבות, מדי שבוע במועדון עמך רחובות, על ידי רות לוז והדר מור בר יוסף.

בין התמונות יוצגו גם צילומים מפרויקט "מדור לדור", פרויקט הקיים 16 שנים, בו ילדים ובני נוער מפיחים חיים מזיכרונותיהם של השורדים, דרך עדות ויצירה משותפת. הוגות ומובילות הפרויקט הן חיה כהן ויעל פקין.

יש לאשר השתתפות בסניף 'עמך' רחובות בטל.  08-946729