הדואר ברחובות ידע בשנים האחרונות תהפוכות. עם העלייה בקניות האינטרנטיות והצורך בקבלת חבילות, הצטברו יותר ויותר תלונות על זמני תורים ארוכים וחוויה לא נעימה בחלק מסניפי הדואר המקומיים. בחודשים האחרונים עובר הדואר מהפכה, נקודות נוספות לקבלת חבילות נפתחו, אך האם שירותי הדואר השתפרו והחוויה הפכה ידידותית יותר לתושב? 

הבדיקה נערכה אתמול (ד' ה-13.6.18) בין השעות הלחוצות 08:00-10:00 בבוקר. יצאנו לבדוק שישה סניפי דואר מרכזיים, וכאלה שתלונות רבות עליהם נידונו ברשתות החברתית. איפה נמצאו התורים הכי ארוכים? להלן הדירוג:

סניף הדואר ברחוב הרצל. הכי עמוס | צילום אביגיל קדם

הסניף הכי עמוס הוא הסניף הראשי ברחוב הרצל. מספרנו בתור בשעת בוקר מוקדמת (מעט אחרי 08:00 בבוקר) היה 18. 17 איש כבר המתינו לקבלת שירות. יש לציין שבכניסה לסניף ניצב שומר ידידותי ששואל את הבאים בחיוך במה יוכל לסייע להם. ההמתנה ממושכת, למרות שיש להתחשב בכך שמדובר בסניף מרכזי שמושך אליו קהל רב, אבל השירות היה אדיב. 

סניף הדואר בקניון רחובות | צילום אביגיל קדם

במקום החמישי נמצא סניף הדואר בקומה הראשונה של קניון רחובות. אליו הגענו מעט אחרי השעה 08:30, שם ניצבו לפנינו בתור 8 אנשים. גם כאן מדובר היה בהמתנה לא קצרה, אבל היתרון הוא שכאן בניגוד לרחוב הרצל, יש חנייה, ואת זמן ההמתנה אפשר לנצל לשופינג. 

סניך הדואר בדונדיקוב רחובות | צילום אביגיל קדם

במקום הרביעי ממוקם סניף דונדיקוב שבמרכז העיר. לכאן הגענו סביב השעה 09:00 וציפינו להמתנה ממושכת, אך הופתענו לגלות שיש לפנינו רק שישה אנשים בתור. זמן המתנה ממוצע של כ-25 דקות. יחסית לסניף מרכזי מדובר בפרק זמן סביר. 

סניף הדואר בקריית משה | צילום אביגיל קדם

במקום השלישי נמצא סניף קריית משה. לסניף הזה הגענו עם חששות כבדים, מאחר ולאחרונה התרבו התלונות לגביו ברשתות החברתיות. רבים ציינו המתנה ארוכה ומייגעת, אך כאשר אנחנו הגענו למקום היו רק ארבעה אנשים בתור לפנינו. המתנה של 20 דקות וסיימנו את עניינינו.

סניף הדואר במרמורק | צילום אביגיל קדם

 את המקום הראשון והשני בזמני ההמתנה חולקים סניף מרמורק וסניף בתיה מקוב. על האחרון היו הרבה מאוד תלונות בשנה האחרונה, וזמני ההמתנה הממושכים שלו ידועים (בקבוצת הוואטסאפ וקבוצות הפייסבוק) לשמצה. אנחנו הופתענו לטובה כי בשני הסניפים הללו היו רק שלושה אנשים בתור לפנינו. 10-15 דקות המתנה בממוצע. 

סניף הדואר בבתיה מקוב רחובות | צילום אביגיל קדם

אולי זה מזל של מתחילים, חוק מרפי, או שאנחנו צריכים להפסיק להאמין לקבוצות הוואטסאפ, אבל מהסיור שלנו חזרנו מעודדים ומופתעים לטובה.