שירי קלר, ליבי ברגמן, גל ותום שטרית, שחר ויניב עבדי | צילום פרטי

  

רשמו ביומן, ב- 05/07/2018, יום חמישי, בשעה 17:00 בשדרות חן ברחובות, ייפתח רשמית "מחסן ההשאלה של מאיר". מדובר בפרויקט הנצחה יוצא דופן, שמאחוריו עומד הפעיל החברתי יניב עבדי. הבשורה לציבור: "מחסן שנועד לאפשר לקהילת רחובות לבוא ולשאול ציוד לשיפוצים, פיקניק וגינון ללא צורך ברכישה שלהם. לשאול ולהחזיר. ככה פשוט", מסביר עבדי.

"ביום הפתיחה ייערך גם הפנינג גדול של קהילת רחובות", מספר עבדי, ומסביר על ההחלטה להקים את המחסן על שם דודו. "מאיר, נפטר לפני מספר חודשים וזו הייתה אבדה גדולה למשפחה שלנו. הוא היה מומחה בשיפוצים ו'עשה זאת בעצמך'. תמיד דאג לגדל צמחים ועצי פרי, בכל מקום שגר. אז יחד עם הרעיון של מחסן השאלה לכלי עבודה, פיקניק וגינון, עלה גם הרעיון להנציח את הזכרון של דוד שלי. שהיה הנדימן אמיתי". 

לדבריו כאשר העלה את הרעיון בפני שותפיו למיזם, חברי הקיבוץ העירוני, 'דרור ישראל', הם פרגנו בחום. "הצעתי את זה גם במשפחה שלי, שגם פרגנו, ומשם הדרך הייתה קצרה, גם מיזם קהילתי מוצלח וגם זיכרון לדוד אהוב", הוא אומר בחיוך. 

בהפנינג שייערך לפתיחת המחסן תהיה אפשרות לילדים לבוא ולמכור צעצועים, משחקים, ספרים וכו'. בעלי עסקים מקומיים מוזמנים לבוא ולהציג את מרכולתם, ולמכור את שירותיהם ומוצריהם. בנוסף יתאפשר במהלך האירוע לאנשים עם מיזמים חברתיים להגיע ולהציג עצמם לקהילה.

המעוניינים להשתתף באירוע מוזמנים להכנס לקישור בסוף הכתבה, וכל תושבי רחובות מוזמנים ליהנות משירותי מחסן ההשאלה, ולזכור את הדוד מאיר. 

https://goo.gl/ZnupWV