מתן דיל. ארגזי הסיפורים של רחובות | צילום פרטי

      

כחלק מאירועי חודש הספר העברי ברחובות, יתקיים גם השנה פרויקט "ארגזי סיפורים". במהלך הלילה של יום א' ה- 10/6, ימוקמו ספריות עץ קטנות ב- 23 שכונות וגינות, שיהוו מקומות מפגש שכונתיים וספונטניים וינגישו לקהל הרחב את עולם הספר.

'ארגזי סיפורים' הן ספריות רחוב קיציות, קטנות ומעוצבות לשימוש עצמי של תושבי העיר רחובות ואורחיה המוסיפות עניין ותחושה טובה של אמון במרחב הציבורי. אפשר ומותר לעלעל ולקרוא במקום או להשאיל הביתה ולא לשכוח להחזיר את אותו הספר או אחר במקומו.

מיקומי הספריות נבחרו בקפידה וממוקמות במקומות נגישים ונוחים, בגינות ציבוריות בסמוך לספסל מוצל, או ליד גן משחקים אליו מגיעים ילדים בשעות אחר הצהריים. לבירור אחר מיקום הספריות היכנסו לאתר או לעמוד הפייסבוק העירוני.

ראש העירייה, רחמים מלול: "דווקא בעידן הטכנולוגי של היום, חשוב לנו לשים דגש על תרבות ספר ומסורת של קריאה. רחובות מצדיקה את שמה כעיר המדע והתרבות, בכל מובן אפשרי וארגזי הסיפורים המפוזרים ברחבי העיר, מוסיפים נופך מיוחד לעיר ומוסיפים עניין לתושבי העיר"

יוזם הפרויקט מתן דיל, וסגן ראש העיריה, מוסיף: "אנחנו מקבלים המון פידבקים חיוביים על פרוייקט הספריות בימי הקיץ ואני יודע שהתושבים מצפים לספריות. לרגל חודש הקריאה אנו מחזירים את ארגזי הסיפורים לעיר, עם מלאי של ספרים ממיטב ספרות המקור והמתורגמת, לקהלים מגוונים, ילדים, נוער ומבוגרים".