צילום: shutterstock

הפנינג שבועות לכל המשפחה בבית 'לגדול טוב'

תאריך: 17/05/2018

שעה: 16:30

כתובת: 'בית לגדול טוב', דוד אלעזר 23, רחובות.

בתוכנית: הפרחת בועות סבון, הכנת פיתות על הסאג', הכנת עוגות גבינה, הכנת מעדנים, פינות יצירה ברוח החג, פעילות בגינה הקהילתית, דוכני משחקים ברוח של פעם ושוקו לכל ילד. המחיר הוא עשרה שקלים לילד. 

סדנת גבינות ולחם לשבועות - ב'חוויות אושיות'

 תאריך: יום שני, ה-21 במאי 2018 

שעה:  12:00

בתכנית: סדנא יצירתית לחג הקציר, גילאי 6-10, במחיר עשרה שקלים לילד. 

צילום: Shutterstock

'החווה של חווה' בקיבוץ חפץ חיים

החווה המשתרעת על פני 25 דונמים בקיבוץ חפץ חיים היא עולם של טבע, בעלי חיים וחקלאות. מנהלת אותה של חווי זלינגר, והיא תהיה פתוחה ב-21/5 איסרו חג שבועות למשפחות בין השעות: 9:30-17:00.

בחווה רכיבה על חמורים, אפיית פיתות, רכבת לרפת, חליבת עיזים והכנת גבינות, מתקני מתנפחים יבשים ורטובים, ג'ימבורי ומשחקים לפעוטות, פינת ליטוף, הפרחת יונת דואר, ובמיוחד לחג - הפקת קמח משיבולים.

'החווה בגבעה' – גבעת ברנר

החווה תהיה פתוחה בין התאריכים 19-20.5 ובין השעות 10:00-16:00. 

בתכנית: פעילויות שונות לילדים, ביניהן הכנת טנא וזר לראש, רכיבה על אתונות, עבודת דייש עם שיבולי החיטה, חליבת העיזים, אפיית פיתות ועוד.

יריד שבועות בקניון עופר רחובות

קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר, יקיים יריד שבועות חגיגי המציע מבחר מאכלי חג, וביניהם: דוכני יין, גבינות, לחם, ירקות, פיתה דרוזית, מאפים בוכרים, חמוצים ועוד.

היריד יתקיים בין התאריכים 16-18/5, ימים רביעי עד שישי, ברחבת קפה ג'ו ויעוצב בסגנון חגיגי ומיוחד לכבוד חג הקציר.

כמו כן, לכבוד חג הביכורים, יתקיימו סדנאות אפייה לילדים ביום שני  21.5 בין השעות 11:00-18:00 (אסרו חג), במסגרתן ילמדו הילדים להכין עוגות גבינה בכוסות אישיות ו/או לחמי שיאור.

צילום המחשה: shutterstock

משק בגבעה - גדרה (צמוד לכביש 40)

לרגל החג מוזמנות משפחות האזור להגיע לחוויה חקלאית של קטיף תותים בגדרה ופינת החי. המשק ממוקם בגדרה בין שטחים חקלאיים (צמוד לכביש 40) ומציע בנוסף לקטיף תותים תלויים גם סיור חוויתי על טרקטור, במסגרתו נהנים המבקרים מנוף השטחים הפתוחים. במקום יוקמו דוכני אוכל, פיתות מהטאבון, סדנאות יצירה ועוד. אורחי המקום מוזמנים ליהנות ללא תשלום נוסף מפינת קפה נעימה ומרווחת ובה שתיה חמה וקרה, פינות ישיבה נוחות. אפשר להצטייד באוכל מהבית ולנצל את השהות במשק לארוחה משפחתית.

חוות הבופאלו – מושב ביצרון

מחלבה ייחודית וראשונה בארץ המייצרת גבינות מחלב בופאלו. מחלבה משפחתית בתוך משק חקלאי פעיל. במשק, מרכז מבקרים המציע הצצה לעולם הגבינות ועולם החלב המיוחד של המקום. המבקרים יכירומקרוב את סיפור מפעל חיים של משפחה ציונית ועובדת אדמה. במסגרת הפעילות סרטון קצר וטיול לרפת.

דיר נינה – מושב נטעים

בדיר נינה מצפה חוויה מיוחדת לאוהבי הגבינות. כאן תוכלו לשלב סיור בדיר עיזים עם ביקור בחנות גבינות יוצאת דופן מתוצרת מקומית. מומלץ  להגיע עם סל פיקניק ובו לחמים שילוו את הגבינות המיוחדות, ולעשות פיקניק משפחתי במקום.

דיר נינה יהיה פתוח בשבת וביום שני (ראשון סגור).