הבית ברחוב רופין| צילום אבי פנחס

לא חסרות סיבות לשקול מעבר מדירת מגורים לבית פרטי עם חצר ברחובות. ואם כבר עוברים לבית פרטי, למה לא ללכת בגדול? לפניכם הצצה לאחד הבתים הכי יקרים שמוצעים כעת למכירה בעיר. הוא שוכן ברחוב רופין, ומי שיש לו 8,750,000 שקלים פנויים (ולמי אין?), יוכל ליהנות מבית שאריחיו פורקו, בהזמנה מיוחדת, מטירות בחו"ל והנוף מהגינה הוא של הפקולטה לחקלאות.

"מדובר על שכונת נווה יהודה, רחוב רופין", מספר אבי פנחס, זכיין 'אנגלו סכסון' רחובות, שמשווק את הנכס בבלעדיות, ומסביר שלא מדובר רק בבית יפה אלא גם חכם. "הבית שהיה על השטח היה ישן, וגרו בו פרופסורים של מכון ויצמן. בשלב מסוים המכון הוציא את הבית למכירה, ובעל הבית רכש את השטח שגודלו דונם ושמונה מאות".

הבית הישן נהרס, נבנה מחדש, ותוכנן על ידי האדריכל, נועם רווחה. "הבית גובל בפקולטה לחקלאות ויש גן עדן מאחוריו, יש לו שקט ופסטורליות ומה שיפה בו שהוא לא מנקר עיניים, הוא בנוי ברמה גבוהה במיוחד, בנייה בסטנדרטים כאלה לא רואים בכל יום", מסביר פנחס.

הבית ברחוב רופין | צילום אבי פנחס

בעל הבית, שכרגע מציע את הנכס שלו למכירה, מסביר שאמנם מדובר בסכום לא מבוטל לרכישה, אך מדובר בבית שלמעשה יושב על שטח בעל זכויות בנייה לשלושה בתים."את הבית קנינו במכרז ממכון ויצמן, בנינו על קרקע של 900 מ"ר בית במפלס אחד בגודל 300 מ"ר. עכשיו הילדים גדלו ולא צריך בית כזה גדול", הוא מסביר. הבית כולל שישה חדרים, שלושה חדרי אמבטיה גדולים וסוויטת הורים מרווחת.

הבית ברחוב רופין | צילום אבי פנחס

מסביב לבית יש גינה גדולה, עצים שמשרים שקט ואווירה פסטורלית, ובפנים תמצאו חומר בנייה שלא רואים כל יום: המטבח והפטיו בנויים מאבן צרפתית מיובאת שפורקה מטירות בצרפת ובלגיה. "זו אבן מיוחדת שעשויה גדלים שונים וצבעוניות שונה של אריחים", מסביר בעל הנכס. "בנוסף המנורות בבית בסגנון עתיק כפרי, ובמרפסת המנורות עשויות פליז בסגנון המנורות שעשו בהן שימוש באניות".

בבית יש חימום תת רצפתי שאינו מייבש את האוויר, ארבעה מזגנים מרכזיים ומערכת מיגון משוכללת בגינה נגד פריצות. גן הבית משקיף על הגינה הבוטנית של הפקולטה לחקלאות. 

הבית ברחוב רופין |צילום אבי פנחס

הבית ברחוב רופין | צילום אבי פנחס