בית ספר בן גוריון. אלופי השחמט | צילום דוברות עיריית רחובות

      

כ- 200 בתי ספר מהעיר רחובות השתתפו בתחרות אליפות שחמטק הארצית, הנערכת מדי שנה לכיתות א' – ו'.  מתוך כלל בתי הספר זכו השנה תלמידי בית הספר 'בן גוריון' במקום הראשון עם הניקוד הגבוה ביותר בארץ.

במסגרת התחרות התמודדו התלמידים ברמות קושי שונות באמצעות אפליקציית שחמטק, שבה צברו נקודות, תוך כדי פתירת תרגילי שחמט מאתגרים. כך שאף פרש שחמט אמיתי לא הוזז על הלוח במהלך התחרות. 

במהלך התחרות תלמידי 'בן גוריון' פתרו את התרגילים מכל מכשיר, מחשב, טבלט, סמארטפון ומכל מקום, מבית הספר או מהבית, ובכך הכניסו למעגל הלמידה המשמעותית גם בני המשפחה.

מנהלת בית ספר 'בן גוריון', אורנה בן דוד: "כמנהלת אני גאה בעשייה החינוכית שלנו ובשאיפתנו המתמדת למצוינות שבאה לידי ביטוי בהשקעה העקבית והמשמעותית של תלמידנו שהניבה תוצאות של גאווה גדולה לבית ספרנו ולעיר רחובות". 

לא רק בכבוד זכה בית הספר אלא גם בפרסים יקרי ערך: ערכת שחמט ריצפתית ועשר ערכות אולימפיות איכותיות להצגת תרבות השחמט בבית הספר. כמו כן, קיבלו התלמידים מידי מנהלי תוכנית "שחמטק", בוריס ולובה אלתרמן, גביע בית ספרי, מדליות ותעודות על תרומתם של כל אחד ואחת להצלחה משותפת.