המחשה: שאטרסטוק

   

עיריית רחובות, באמצעות אגף החינוך והנוער, מזמינה את ההורים ותלמידי העיר להפנינג מדעי בנושא 70 שנה למדינה, שייערך במהלך שלושה ימים בשבוע הבא. הפעילויות השונות במקום מתאימות לשכבות גיל שונות, החל מכיתה א' ועד לכיתה יב'.

במסגרת האירוע יעמדו בפני התלמידים שבע תיבות בריחה לפיצוח, המייצגות שבעה עשורים של הישגי מדינת ישראל ב- 70 שנותיה. דרך המשחק יכירו המשתתפים את ההמצאה ואת הממציאים, ייחשפו לחדשנות המייחדת אותה, ואף יתנסו במתקן הממחיש את העיקרון הפיסיקלי שבבסיס ההמצאה.

בנוסף, יתקיים מופע מדע חוויתי של אורן פרבר באודיטוריום בנושא מצלמדע, העולם הנסתר מן העין. במופע יכירו המשתתפים את שיטת החשיפה הארוכה וכיצד היא שינתה את הבנתנו על גודל היקום, העולם המופלא של צילום מיקרוסקופי ואיך משמשת המצלמה כמכונת זמן, שבעזרתה ניתן לדחוס ולמתוח זמן, ולחקור את מסתורים הזמן ההפוך. המופע עשיר בהדגמות רבות ובהפעלות עם הקהל, שהופכים את הרעיונות המדעיים לנגישים ומלהיבים.   

נמרוד שגב יקיים במקום משחקים במדע כמו מנהרת רוח ותעופה, ברקים, קעקוע של ברקים על עץ, פעמון ואקום, ניגון באמצעות ברקים , בניית רובה משואב אבק ועוד טכנולוגיות מעניינות ב 70 שנות מדינה.

במקום יתקיימו גם סדנאות ללמידה מדעית אשר יאתגרו תלמידים בחשיבה מחוץ לקופסא באמצעות ערכות ייחודיות לניסוי וטעייה על מנת להבין את פלאי המדע. כל תלמיד יקבל ערכה, המותאמת לגילאים שונים, ותתקיים סדנה בנושא תכנון, עיצוב והדפסה בתלת מימד והבנת עולם המייקרים.

אירוע המדע ייערך בימים ראשון עד שלישי, 6 – 8 במאי, בין השעות 16:00 – 20:30, באשכול פיס ברח' חנה אברך סמוך לבי"ס קציר ברחובות.
ראש העירייה, רחמים מלול: "אנו מזמינים הורים וילדים לחגוג 70 שנות מדע כאן בעיר המדע, והכי מתאים לעשות זאת בדרך חווייתית של למידה והנאה יחד".

ההפנינג יתקיים ללא תשלום. מספר המקומות מוגבל.

יש להירשם מראש לסדנאות ולהרצאה, בפייסבוק 'עיריית רחובות' ובאתר העירוני תחת "מבזקים" ו"אירועים": www.rehovot.muni.il