גרעין שבתאי של הנח"ל הגיע לרחובות |צילום דוברות עיריית רחובות

     

"יש לנו תחושה של שליחות ואחריות", סיפרו עשרת חיילי נח"ל מגרעין 'שבתאי', השייך לתנועת הנוער 'השומר הצעיר', שהגיעו השבוע לרחובות וישתלבו בפעילות הדרכה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית בעיר.

חברי הגרעין יפעלו ליצירת קשרים אישיים עם בני הנוער, יטמיעו בהם ערכים לדמוקרטיה, התנדבות, אזרחות טובה, והעלאת המוטיבציה לשירות צבאי משמעותי.

זו שנה חמישית בה משרתים ברחובות חיילי נח"ל, בני גרעין של תנועת השומר הצעיר. תרומת החיילים ניכרת ביכולתם להעביר חינוך ערכי ומשמעותי לבני הנוער. פעילותם בשעות היום תתקיים בבתי הספר: 'אורט', 'עמל', 'נעמת', 'ויצ"ו ו'קציר'.

בשעות אחר הצהריים הם יפעלו במסגרות הבלתי פורמליות שמפעילה החברה העירונית רחובות, ובהן עירונוער, מתנ"ס חוויות כפר גבירול, מתנ"ס חוויות קרית משה, סניף של היחידה לקידום נוער בקרית משה וקן השומר הצעיר.

עם כניסתם לעיר סיפרו חברי הגרעין: "אנחנו מאוד מתרגשים להתחיל את פרק המשימה ברחובות, אנחנו מצפים להכיר את בני הנוער ולהדריכם, בין היתר, בתהליך שלפני הגיוס לצבא. כשהגענו גילינו המון אנשים טובים וחמים. בתור מחנכים על מדים, כיף לנו להרגיש את תחושת השליחות והאחריות כלפי בני הנוער, שמפגינים עובדי החינוך בעיר. אנחנו מצפים לשנה מרתקת ומלאת עשייה".

אבי יוספי, מנהל מחלקת ילדים ונוער, בחברה העירונית: "פעילותם של חיילי הנח"ל  בחינוך הבלתי פורמלי מהווה נדבך חשוב במארג החינוכי בעיר. מדובר בחבורה איכותית, שכל אחד מחבריה עשוי לסייע במטרת העל שלנו, הקניית ערכים חברתיים ולאומיים. אני מאחל להם בהצלחה בפעילות חשובה וערכית שכזו".

עו"ד מתן דיל סגן ראש העיר ומחזיק תיק הצעירים: "תרומתם של חיילי הנח"ל באה לידי ביטוי גם בהיותם מודל חיובי לחיקוי עבור בני הנוער של רחובות. אנו מברכים על שמירת המסורת החינוכית מצד הגרעין, ומצפים להמשך שיתוף פעולה בין הצדדים גם בשנים הבאות".