גן שעשועים ברחובות. המחשה |צילום אביגיל קדם

   

לפני כחצי שנה, ולאחר המתנה ממושכת, נפתח פארק חדש בשכונת 'רחובות המדע'. במרכז הפארק נמצאת האטרקציה: מגלשת ענק מפותלת. זמן קצר לאחר הפתיחה התברר, לטענת הורים ומבקרים, שדווקא המגלשה המפתה היא נקודת התורפה של המקום, וילדים יוצאים ממנה פצועים. באחד המקרים, ילדה אף שברה בתוכה את ידה. 

אין מדובר בתלונה ראשונה על המגלשה, אלא בזרם תלונות שהתעצם בימי חול המועד. זמן קצר לאחר שנפתח הפארק פרסמנו כאן לראשונה את הבעייתיות שבמגלשה. זאת לאחר שהורים רבים התלוננו על ילדים שיוצאים מהמגלשה עם פצעים מדממים. התלונות הופנו לעירייה, שענתה בתגובה שהמגלשה תקינה, אך הודיעה שתבצע בדיקה נוספת במקום. 

בימי חול המועד שוב חזרו התלונות והפציעות. אחת מתושבות העיר על בתה ששברה את ידה במגלשה. "הבת שלי נכנסה למגלשה ויצאה עם יד שבורה וצורחת באימה", מספרת האם. לדבריה, הופתעה מתגובות שאר ההורים בפארק. "הורים אחרים בפארק אמרו לי שהם כבר לא מרשים לילדים שלהם לעלות על המגלשה כי גם הם נפצעו בה, איך נותנים לדבר כזה לקרות?" היא שואלת.

אם אחרת מספרת אף היא על חוויה שלילית מאוד באותה מגלשה. "שני הילדים נכנסו ויצאו עם מרפקים מלאים בכוויות שפשוף, כל העור נחתך להם מהמהירות של המגלשה. אין דרך לצאת ממנה בצורה בטוחה, אני נכנסתי אחריהם כדי להבין וגם אני קיבלתי שפשוף והייתי זהירה מאוד, המתקן הזה לא בטיחותי ולא רחוק היום שילד ישבור בו מפרקת, מה אז יגידו? שלא התלוננו? שלא אמרנו?".

ההורים דורשים מהעירייה בדיקה נוספת של המגלשה, ומציאת פתרון. "לא יתכן שהילדים ילכו לגינה בריאים, יעלו למגלשה ויצאו פצועים", הם כועסים.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "לאחר שהתקבלו תלונות בעבר, המגלשה נבדקה על ידי אנשי המקצוע המוסמכים על ידי מכון התקנים, ונמצא כי היא תקינה. בדיקת המגלשה במעמד התקנתה העלתה כי היא תקינה. חשוב לציין כי המגלשה נבדקת על ידי מומחים מעת לעת על פי הנדרש, ועומדת בכללי התקן הישראלי הרלוונטי לתחזוקת מתקני משחק".