הכלב יהודה. קיבל הזדמנות שנייה |צילום צער בע"ח רחובות

סיפורו של הכלב יהודה החל לפני מספר חודשים, ועלול היה להיגמר רע מאוד. הוא נמצא על הכביש בכניסה ליישוב מצליח, כאשר אדם שרכב כל אופנוע כמעט ודרס אותו. 

למזלו של הכלב בן השנתיים, רוכב האופנוע לא השאיר אותו שם, אלא לקח את הכלב הרועד והרעב, למרפאת עמותת 'צער בעלי חיים ברחובות', כשהוא במצב כללי רע מאוד. שם ראו אותו ומיד חשדו שהורעל. 

"לאחר טיפול ראשוני של מתן נוזלים לווריד ובדיקות דם התפתח חשד להרעלה, היו ממצאים של דימום פנימי בחלל הבטן", מספרים במרפאה. הווטרינרים, שמעון שפינדלר ויעל אוסטרומצקי, מיד נרתמו למשימה, והחלו בפעולות חירום להצלת חייו. "הכלב קיבל מנת פלזמה, נוזלים לווריד והזרקה תת עורית של ויטמין k, ולמחרת הובא למרפאה בחולון כדי לעבור צילומי רנטגן. שללנו חשד של פגיעה פנימית והוא הוחזר לאשפוז בעמותה", מספרים הווטרינרים.

הכלב החמוד, שהגיע ללא שבב, במצב הזנחה ותת תזונה, קיבל את השם יהודה. במרפאה העריכו שעוד לפני שהורעל, שהה תקופה לא קצרה בחוץ. הם מספרים שהיה מאוד אנמי, ומלא פרעושים. במרפאת העמותה לא ויתרו על יהודה, והוא נותר אצלם, כשהוא מקבל טיפול להרעלה. לאט לאט, החל לעלות במשקל.

לאחר תקופת שיקום הועבר יהודה לאגף האימוץ, והמתין לבית. מקום שבו לא מעט כלבים, נותרים תקופה ארוכה וממתינים. אז המלאך השומר של יהודה פקד אותו שוב. לפני מספר שבועות הגיעה למקום שרון, תושבת רחובות, ואימצה אותו.

יהודה מצא בית חם ואוהב, אבל גם בבית החדש ההתחלה לא הייתה קלה. "הוא אצלנו כבר כמה שבועות, אבל רואים שהוא עדיין זוכר את מה שעבר עליו", מספרת שרון, ומוסיפה: "הוא ישן רק במיטה אתנו, מאוד קשה לו להישאר לבד בבית". היא מציינת בחיוך שיהודה כלב מתוק ואוהב. "הוא מפונק. כל היום ישן על הספה, מקבל את הממתקים והאוכל הכי טוב. אנחנו מאוד אוהבים אותו, ובחיים לא יקרה לו שוב מה שקרה לו", היא מסכמת בליטוף ליהודה, שהרוויח חיים חדשים. את יהודה, אז והיום תוכלו לראות בעצמכם. 

יהודה ביום בו הגיע למרפאת צער בע"ח ברחובות:

(צילום צער בע"ח רחובת)

יהודה היום כשהוא ישן רק על הספה:

(צילום באדיבות המשפחה)