שכונת רחובות הצעירה | צילום: אביגיל קדם

כבר שנים שתושבים בשכונת רחובות הצעירה טוענים כי בימי שישי אחר הצהריים, מעט לפני כניסת השבת, כרוז בשכונת קריית משה וכרוז  משכונת סלע, משמיעים שירי שבת וזמני כניסת שבת בקול רם שמפר את מנוחתם. אחרי תלונות רבות לעירייה לא רק שהשקט לא שב אלא שלטענתם עוצמת הרמקולים אף הוגברה.

 שכונת רחובות הצעירה היא שכונה חדשה בין שכונת סלע ושכונת קריית משה, התושבים מתלוננים שכבר שנים מפעילים בשני מוקדים ליד השכונה רמקולים עם כניסת השבת ובהם שירי קודש, זאת בתוספת כרוז שמציין כי השבת עומדת להיכנס.

"אין לנו בעיה עם שמירת שבת ואנחנו אנשים אמנם חילונים אבל לא נגד שבת או דתיים, הבעיה היא הווליום, אתם רוצים לשמוע שיר, סבבה, אתם רוצים לשמור שבת, גם סבבה, למה הווליום הזה בשעות הכי שקטות של השבוע?" שואלת אחת התושבות.

"כבר קיבלתי ביקורת מאנשים אחרים על זה שהערתי על הנושא הזה", היא מגלה, "אוי ואבוי למי שיאמר משהו נגד השבת, אבל זה לא נגד השבת, זה נגד הבריונות הזו שמפעילים בקולי קולות עד רחוב הרצל אפשר לשמוע את זה, אז מה אנחנו נגיד שאנחנו גרים ממש צמוד למקום שמפעילים את הרמקולים?".

אל תחושותיה מצטרפים גם אחרים, זאת לצד תושבים אחרים שאומרים כי הניגונים דווקא נעימים להם ומכניסים אותם לאווירת השבת.

"שכל אחד יפעיל בבית שלו איזה שיר שהוא רוצה באיזו שעה שהוא רוצה, הכפייה הזו על כולם, גם מי שנח, גם מי שלא בא לו לשמוע. עם זה יש לי בעיה", היא מסכמת, "אבל מתלוננים ומתלוננים ולאף אחד לא באמת אכפת בעירייה כי חלילה שניגע במשהו עם סממן דתי".

 תגובת עיריית רחובות: "המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל מטפלים בנושא זה ברמה הארציתמדובר ככל הנראה ברמקולים המופעלים משטח פרטי, אך לא ברור בדיוק מהיכןאנו ממליצים לפנות בזמן אמת למוקד 100, על מנת לאתר את המקור ולפעול לאכיפה על פי החוק".