10. פארק עם אגם

לעיתים קרובות עולה ברשתות החברתיות השאלה: מדוע אין פארק עם אגם וסירות בעיר? בעיר חולון, כמו גם בערים אחרות בארץ, הוקמו פארקים דומים שבמרכזם אגם, וסביבו מסעדות, בתי קפה ואזורי משחק לילדים. גם סגן ראש העירייה, יניב מרקוביץ' העלה השבוע שאלה דומה בעמוד הפייסבוק שלו, ונראה שבהחלט אפשר להרים את הכפפה גם ברחובות.

פארק עם סירות. מה דעתכם? | צילום מסך: עמוד הפייסבוק הרשמי של יניב מרקוביץ'

9. פארק מים 

כמו בערים רבות נוספות בישראל גם בעיר רחובות התושבים היו שמחים לפארק מים עם מגלשות, מתקנים ובריכות לכל הגילאים. "הפארקים בכל הארץ עמוסים בכל עונת הרחצה, ובאיזור רחובות אין פארק כזה", אומרת תושבת העיר, ואם לשלושה. "בכל אזור רחובות אין פארק מים, והיינו רוצים שיהיה", היא מוסיפה.

8. מזרקות חינם לילדים

ניתן למצוא אותן כמעט בכל עיר כיום: משטח גדול ומזרקות מים שיוצאות מן הרצפה, בחינם, לרווחת ילדי העיר. זה קיים בפארק ארגמן בנס ציונה, בפארק רעננה, בטיילת תל אביב, במתחם ביג אשדוד, וגם בעיר רחובות ילדי העיר ישמחו אם יהיה להם מקום להשתכשך בו בימי הקיץ הרותחים. "את הים אי אפשר להביא אלינו, אבל מזרקות מרעננות זו לא השקעה גדולה", אומר אב, תושב העיר.

7. פינת חי

גם הבקשה הזו עולה רבות ברשתות החברתיות של הורי העיר. "לא מדובר כאן על גן חיות עם פילים וג'ירפות, בשביל זה מספיק הספארי, אלא על פינת חי נחמדה בה ילדי העיר יוכלו להיחשף לחיות שונות כמו תוכים, קופים, ארנבות ושרקנים", מסביר אחד ההורים. 

בריכת כדורים, ג'ימבורי, שאטרסטוק

6. ג'ימבורי

בכל העיר רחובות, למרות מספר הילדים הגדול שמתגורר בה, אין ג'ימבורי גדול. בעבר פעל מתחם משחקים בקומה התחתונה של קניון רחובות ומשחקיית 'פולה פולה' בבילו סנטר, מאז ששניהם נסגרו, נאלצים הורי העיר להרחיק כדי לחפש מתחם דומה בשעות אחר הצהריים הקרות. חשוב לציין שבעיר קיימת משחקייה שלאחרונה עברה שדרוג, משחקיית 'גילגל' שממוקמת במרכז בית שפירא ברחוב הרצל 148, אך היא מיועדת בעיקר לציבור הדתי. 

5. מועדון לבני נוער

"בכל רחובות אין מקום שאפשר לצאת אליו בסופי השבוע", אומר נער, בן 16 מהעיר. פעמים רבות בני הנוער מארגנים בעצמם אירועים בלופטים שפזורים באזורי התעשייה השונים, אך אין מדובר במקום שפועל בצורה מסודרת וכולל אבטחה והשגחה של אדם מבוגר. "לא מדובר על מועדון נוער לגילאי 18+ אלא בדיוק להיפך – פתרון לימי שישי לבני נוער בגילאי 16-18 שמעוניינים לצאת לבלות אך אין להם לאן", מסבירה אם לנער מתבגר, ומוסיפה: "אם היה מקום כזה גם הרבה הורים היו יכולים להיות רגועים יותר".

קופת חולים מכבי ברחוב גלוסקין | צילום: אביגיל קדם

4. טיפות חלב בקופות החולים

נושא טיפות החלב בעיר עולה לא אחת לכותרות, וזאת בשל העובדה שטיפת חלב ברחוב אהרוני נסגרה לפני שלוש שנים, ולא חודשה בה הפעילות. תושבי צפון רחובות נודדים לטיפות חלב אחרות בעיר, מה שמעלה שוב את השאלה: מדוע בדומה לערים אחרות טיפות החלב אינן מופעלות גם ע"י קופות החולים? "אם טיפות החלב יעברו מידי משרד הבריאות לידי קופות החולים כל הורה טרי יוכל לקבל את השירות החשוב של חיסונים ובדיקות התפתחות במסגרת קופת החולים אליה הוא משויך", אומרת אם לפעוטה.

 המוסד לביטוח לאומי ברחובות | צילום: אביגיל קדם

3. קריית ממשלה

אחד הדברים הנחוצים בעיר כיום היא קריית ממשלה. כלומר: מקום שבו כל הגופים הגדולים מרוכזים במתחם גדול שאליו יש גישה תחבורתית טובה וחניה. המצב הנוכחי הוא שהמוסד הביטוח לאומי ממוקם ברחוב לוין אפשטיין, בית המשפט, מס הכנסה והוצאה לפועל ברחוב רוז'נסקי, משרד הבריאות ברחוב אופנהיימר, כך גם משרד המשפטים – טאבו, משרד הרישוי נמצא בקניון, משרד הפנים ברחוב בנימין וכן הלאה.

חבר המועצה עו"ד אבי מוזס, לשעבר מחזיק תיק הרווחה בעיר, אמר לא אחת שחזונו הוא להקים קריית ממשלה שכזו, ואם החזון ימומש רבים מתושבי העיר יברכו עליו.

צומת בית המשפט | צילום: אביגיל קדם

2. מחלף בעוקף לכביש 40

פקק צוואר הבקבוק שנוצר באזור העוקף המזרחי לכיוון כביש 40 כבר ידוע לשמצה. מדי בוקר ניצבים שם עשרות נהגים מיואשים שנאלצים לצאת לעבודה באותה שעה, מאחר וכולם מכניסים את הילדים למסגרות בין השעות 7:30-8:00. עומדים, מחכים ומקווים לטוב. 

בעבר הייתה מציאות דומה גם בכניסה הצפונית לעיר ובכניסה המערבית, אך לאחר שנבנו מחלפים גדולים במקום, הבעיה נפתרה כמעט לחלוטין, ויצרה זרימה של מכוניות.

רבים מתושבי צפון העיר היו שמחים לראות מחלף דומה מקודם בעוקף לכיוון כביש 40 שכן באזור זה הבנייה ממשיכה, משפחות מצטרפות, אך הכביש נותר כשהיה.

פארק המדע. מצוקת חנייה | צילום אביגיל קדם

1. חניה חופשית בכחול לבן לתושבים

זה הדבר שכנראה הכי חסר לתושבי רחובות, וממוקם במקום הראשון ברשימת הדברים שחסר. מצוקת החנייה בעיר ידועה ומוכרת, והדבר שהתושבים היו שמחים עליו במיוחד הוא חנייה חינם בכחול לבן בכל העיר. עצומה יצאה בנושא, קריאות תושבים עולות ללא הרף ברשתות החברתיות. מי שלקח את העניין ברצינות הוא חבר המועצה פנחס הומינר שאף הקים ועדת חניה בראשותו שתנסה לקדם את תוכניתו לחניה חינם בכחול לבן.

למרות ששיקולי העירייה ידועים, ברורים וככל הנראה נעשו לאחר מחשבה מעמיקה, רצונם של תושבי העיר נותר כשהיה: חנייה חינם. לתשומת לבם של היושבים למעלה.