אחד האתגרים שסמל מאור מרחובות ניצב מולם בשנה האחרונה היה הנתק מהטלפון הסלולארי. לאחר שנה וחודשיים שבהם בילה בעיקר מתחת לפני הים, סיים השבוע את קורס הצוללן היוקרתי של זרוע הים. "הקורס היה קשה ומורכב, אבל הייתה לי מטרה אחת מול העיניים - לא לוותר", הוא אומר, ומסכים לספר מה אוכלים אנשי הצוות בצוללות. 

סמל מאור. הצוללן של רחובות | צילום: דובר צה"ל

דרכו לקורס הצוללות, שמעטים מצליחים להתקבל אליו ומעטים עוד יותר מצליחים לסיימו, החלה ביום סיירות אליו זומן. "לא הכרתי יותר מדי את שייטת הצוללות, אבל התעניינתי, הסתקרנתי והבנתי שזה מקום שאוכל לחוש בו סיפוק במהלך שירותי הצבאי״, מספר מאור.

באפריל 2018 הוא התגייס לטירונות, ומיד לאחריו החל את הקורס הבנוי משני שלבים: שלב בסיסי ושלב ייעודי. השלב הבסיסי מציב את החייל מול קשיים פיזיים ומנטליים שמטרתם לחשל ולאפיין את החניך כבעל יכולות אישיות של צוללן. במהלכו עוברים החניכים סדרת ים ומסע מסכם.

בשלב השני, הייעודי, מוכשרים החניכים למקצועות שונים: מכונה, גילוי ניווט וקשר, מהו"ב, נשק סונאר ואלחוט. בסיומו מוענקות לבוגרים הטריים דרגת סמל וסיכת צוללן.

המגמה בה שובץ מאור היא גילוי ניווט וקשר. ״השלב הראשון דורש מכל חניך להיות בעל חוסן מנטאלי", מסביר מאור ומספר על אחד האתגרים הגדולים בקורס: תקופה ארוכה בלי טלפון. "לא הייתה לנו יכולת לתקשר עם הסביבה, מלבד חברינו לקורס ומפקדינו, זו בדיקה שנועדה לגלות עד כמה הצוללן חזק פיזית ומנטאלית, ומתאים לדרישות הגבוהות של התפקיד".

הניתוק מהטלפון, גרם לו לדבריו להבין, שהחוויות האמיתיות מתרחשות כאשר אתה מדבר עם האדם מולך, פנים מול פנים, "בסוף אפילו קצת התבאסתי כשקיבלתי את הטלפון חזרה״, הוא מודה בחיוך. 

ואם תהיתם מה אוכלים חיילנו כשהם שוהים תקופות ארוכות מתחת לפני הים, מאור מסכים לספר שלא מדובר בקופסאות שימורים, ובצוללת היה שף מיוחד. ״השף שלנו בישל לנו הכל בעצמו, הוא הכין את האוכל מהלב. ואפילו, דאג לגוון באוכל", הוא אומר ושולח מסר מרגיע למשפחתו, שאולי דאגה להרגלי האכילה שלו בימי הקורס המפרכים.

השבוע כאמור סיים סמל מאור את הקורס הממושך, והוא לא מסתיר את הגאווה: "שייטת הצוללות היא מקום מאוד משמעותי, אני גאה לעמוד בסיום הטקס עם המדים הלבנים ולקבל את סיכת הצוללן כאשר בני משפחתי וחבריי הקרובים, יישבו בקהל וייצפו בי".