בבית ספר 'לוטם' לחינוך מיוחד ברחובות מצאו דרך מקורית לגייס מתנדבים וציוד לנשף פורים שיתקיים בבית הספר, בעזרת סרטון שבו התלמידים מביעים את עצמם. "הדרך שלהם לדבר היא בסימנים וככה הם פונים לכל מי שיכול לעזור".

כמו כולם. התלמידים והסימנים | צילום: באדיבות ביה"ס

בבית הספר לומדים תלמידים עד גיל 21, והמורות מירית לב ויפית שפס החליטו השנה לערוך אירוע בוגר יותר ולהפיק נשף פורים חגיגי. כדי להפיק את האירוע צילמו המורות סרטון משעשע שבו התלמידים מעבירים את המסר באמצעות סימנים. "התלמידים לא תמיד ורבליים והרבה פעמים גם בלמידה אנחנו נעזרים בסימנים, לכן החלטנו שהסרטון יהיה עם סימנים שהם מבינים", מסבירה המורה ניצן אלקיים.

צוות בית הספר מבקש לגייס ציוד התואם מסיבת פורים לאנשים בוגרים - כיבוד, תחפושות חדשות, מערכת הגברה וכמובן מתנדבים. "לשמחתנו, כבר יש תקליטן ופנו אלינו כמה אנשי מקצוע", אומרת אלקיים. עכשיו אנחנו מנסים לארגן את שאר הדברים כדי להפיק לתלמידים מסיבת פורים כמו שחווה כל אדם, הם רוצים להרגיש כמו כולם.

"הרבה מהם מתגוררים בהוסטלים, שם לעתים ממחזרים את אותה תחפושת במשך שנים, ולנו חשוב לעשות עבורם משהו אחר. הם מאוד אוהבים מוזיקה עכשווית".

המסיבה תיערך ב־19 במרץ בשעות הבוקר ובית ספר 'לוטם' מזמין את תושבי רחובות להתגייס לפעילות ולהשתתף בנשף פורים מיוחד במינו.

צפו בסרטון שהופק בביה"ס בכיכוב הילדים:

(צילום: בת אל כהן)