לרגל שבוע החלל עורכים משרד המדע וסוכנות החלל הישראלית פעילויות בכל הארץ להנצחת מורשת רמון. גם ברחובות תיערך פעילות שתחשוף את הילדים ובני הנוער בדרך מהנה ומרתקת למדע ולתחום החלל. 

שבוע החלל מגיע לרחובות | צילום: רון שלף

האירועים ייערכו במתנ"ס 'חוויות קרית משה' ביום חמישי 31.1.2019. בין השעות 8:30 -14:30 תיערך פעילות מיועדת לבתי הספר, ובין השעות 16:00-21:00 הפעילות פתוחה לקהל הרחב. הכניסה חופשית.

במהלך היום ייערכו הפעילויות הבאות:

בכל חצי שעה ייפתחו שלוש סדנאות יצירה שונות ברחבי המתנ"ס, ושתי משימות של תיבת בריחה מותאמות למגוון הגילאים (5-14 שנים).

במקום תיערך הדמיית חלל שתתרחש אף היא אחת לחצי שעה, בפלנטריום ענק שיוקם במיוחד במקום.

בכל שעה עגולה יתקיים באודיטוריום המרכזי מופע מדעי: "משתוללים בחלל".

בחללים הפתוחים יוכלו המבקרים ליהנות מקיר צילום משפחתי, טיול לירח באמצעות מציאות מדומה, תערוכה בנושאי החלל ופעילות של יצירת מכתשים על הירח. בנוסף, הילדים יוכלו לעלות על מתקן הגאירו, הלקוח הישר מנאס"א ומדמה חווית חוסר משקל ותחושת ריחוף בחלל.

שבוע החלל מגיע לרחובות | צילום: רון שלף

הילדים ישתתפו גם ב"אתגר החלל הגדול" נושא פרסים, ובבניית דגם של חללית ענקית בתלת מימד. לאחר מכן יכנסו למיצג חוויתי, המשחזר את הנחיתה ההיסטורית על הירח בחוויה רב חושית.

"כאשר לאט לאט ישראל מתקדמת אל עבר הטסת חללית כחול לבן לירח, חשוב לחבר את הדור הצעיר גם לנושא הזה. ככל שיהיו במודעות לנושא ויפתחו סקרנות בגיל צעיר , נוכל לפתח אנשי מדע טובים יותר שיוכלו להצעיד את ישראל קדימה אל עבר מעצמת חלל", אמר שר המדע אופיר אקוניס.

שבוע החלל מגיע לרחובות | צילום: רון שלף

גולן ביטון, מנהל תחום הנוער בעירייה ומנהל מתנ''ס קריית משה, הוסיף: "אני מודה למשרד המדע, לסוכנות החלל ולחברת "ינוקא" על הפקת יום מיוחד שכזה ברחובות, שיפתח לילדים ולנוער צוהר לתחום מרתק כמו נושא החלל".