העלייה המתמדת בתוחלת החיים בישראל הביאה למצב מבורך שבו הפורשים של היום הם אנשים פעילים הרוצים להמשיך ולהתפתח, ללמוד ולמלא את הזמן בצורה איכותית. לצורך כך, יש להיערך בהתאם לקראת היציאה לגמלאות. 

סדנה לקראת פרישה | צילום: דוברות עיריית רחובות

בסדנת הפרישה שעורכת עיריית רחובות לפורשים תושבי רחובות, תקבלו כלים רבים להתמודדות עם מגוון המשמעויות של הפרישה מעבודה. בין הנושאים בסדנה: התמודדות עם שינויים ותהליכים רגשיים, התנהלות כלכלית נכונה, מיצוי זכויות מול גורמים רלוונטיים, מידע על ייפוי כוח מתמשך, שירותים והטבות, זכויות הגמלאים, מילוי זמן פנוי, התנדבות, אפשרויות תעסוקה בגיל השלישי ועוד.

מניסיון הסדנאות הקודמות הוחלט הפעם לצרף לסדנה גם עובדת סוציאלית מהמחלקה לרווחת האזרח המבוגר, לצורך הרחבת נושאים הקשורים להיבטים הרגשיים והמשפחתיים בפרישה לגמלאות, וכן עורכת דין שתרחיב בנושא של ייפוי כוח מתמשך.

חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק וותיקים, אוכלוסיות מיוחדות וקהילה, ד"ר רוני באום: "מחקרים מראים כי רוב מקומות העבודה לא מכינים את עובדיהם לקראת הפרישה. יציאה לגמלאות היא הזדמנות להתחלה חדשה, ולכן אנחנו שמחים להעניק את השירות של סדנאות הכנה לפרישה לתושבי העיר".

הסדנה כוללת חמישה מפגשים, והיא תיערך בימי ראשון בין השעות: 21:00-18:00, באגף לשירותים חברתיים, ברח' הנביאים 8. המפגשים יערכו בתאריכים הבאים: 10.2.19, 17.2.19 , 24.2.19, 10.3.19, 17.3.19.

הסדנה מיועדת לגברים ונשים המתכננים פרישה מהעבודה בשנים הקרובות וכן לכאלה שפרשו לאחרונה. מספר המקומות מוגבל. עלות השתתפות הינה 40 שקלים. 

לפרטים ולהרשמה: אדית קוגון: 050-6617108, אלן לקס: 050-6874245