חניכי עבר ודור העתיד של כפר הנוער 'עיינות' נפגשו ביום שישי האחרון על המסלול במרוץ בין דורי למען ילדי 'איל"ן'. ביניהם היה גם חנניה הדרי, בוגר כפר הנוער, שהופתע לגלות בסוף המקצה את כל בני משפחתו שהגיעו להריע.

חנניה הדרי זוכה במדליה | צילום: כפר הנוער עיינות

"מבחינתי מדובר בסגירת מעגל", אמר הדרי בהתרגשות. "להשתתף במרוץ בכפר בו גדלתי ולסיים אותו לצד ילדיי, נכדיי והנין הקטן בן החודש. את כל חיי הקדשתי לחינוך ואין מקום טוב יותר לסגור מעגל במקום שהיווה עבורי השראה לכך. אין מבחינתי אושר גדול מזה".

הדרי לא היה הבוגר היחיד שהגיע לסגור מעגל. במרוץ השתתפו גם כתריאל פרבר וחבריו, שחגגו לאחרונה את יום הולדתם ה-69. "מרבית המפגשים שלנו מתקיימים בבתי קפה, במפגשים ביתיים ובטיולים מאורגנים קבוצתיים", אמר כתריאל פרבר, תושב רחובות ובוגר כפר הנוער.

והפעם נפגשתם על המסלול?

"כן, כששמעתי על המרוץ למען ילדי איל"ן חשבתי שיהיה זה המקום הנכון להיפגש עם חברי לכיתה. אנו סיימנו ללמוד בשנת 68 והמקום הזה היה משמעותי בעיצוב האישיות שלנו, בין השאר בעיצוב תפיסתנו על תרומה לקהילה לכן אין מתאים מכך שנפגש באירוע שהוא כולו תרומה".

כפר הנוער 'עיינות' הינו כפר נוער חקלאי בו לומדים ומתחנכים 300 נערים ונערות מכל הארץ. בכל שנה נרתמים תלמידי הכפר ל"מרוץ עיינות למען החברה". הפעם באופן ייחודי הוכרז המרוץ כבין דורי, והוגדרו לו שתי מטרות חשובות: גיוס כספים למען ילדי 'איל"ן', וחיבור בין דורות בין תלמידי הכפר ובוגריו.

הפעם השתתפו במרוץ גם 600 תלמידי בית הספר היסודי הסמוך בגן רווה. כך נולדו תמונות מרגשות שבהן בחלק מהמקצים רצו זה לצד זה במקביל שלושה דורות משפחתיים.