האם סערת גינת הכלבים ברחוב גורדון עתידה להסתיים? לאחר שראש העירייה, רחמים מלול, הורה על סגירת גינת הכלבים, לאחר טענות שכנים על מפגע סביבתי ולמרות זעמם של בעלי הכלבים, יתכן ונמצא פתרון שיהיה מקובל על הצדדים. כצעד ראשון יוגבלו שעות פתיחת הגינה, בשלב שני היא תועתק.

מסתמן פתרון | צילום: דוברות עיריית רחובות

לפני מספר שבועות סיירו בשכונת היקב חברי המועצה, פנחס הומינר ואיטל בציר אלשיך, ושמעו את התושבים. אמש (שלישי) התקיימה בעירייה ישיבה בין סגן ראש העירייה ומחזיק תיק חזות העיר, יניב מרקוביץ ופנחס הומינר מחזיק תיק הכספים, לבין תושבים משני צדי המתרס.

בפגישה העלו הצדדים את טענותיהם ונידונו פתרונות. בין הפתרונות המוצעים: הקמת גינת כלבים חלופית בגן הפלסטיק או בחורשה סמוכה לשכונת מקוב.

במקביל הציעו מרקוביץ והומינר לתושבים פתרון ביניים לפיו תופעל הגינה הקיימת כשעתיים ביום עם הבטחה שתוך שלושה חודשים יימצא פתרון קבע. המצדדים בסגירת הגינה לא ששו על הרעיון והטונים עלו, אולם הובהר כי למען האיזון בין הצרכים זהו הפתרון המסתמן, בכפוף לאישורו של ראש העירייה.

"גינת הכלבים בגורדון תהיה סגורה וזאת עובדה, השאלה היא כרגע לאן היא תועתק ומה יהיה פתרון הביניים" הבהירו נציגי העירייה לתושבים.

מרקוביץ אף סיפר לתושבים שבשנה הקרובה מתוכננת הקמת ארבע גינות כלבים, ויש תוכנית אף להקמת פארק כלבים גדול באזור הכביש העוקף המזרחי. במקביל צפויים הומינר ומרקוביץ' לקיים סיור באתרים הפוטנציאליים להקמת הגינה החדשה.