תושבים ברחובות, הנוהגים לטייל בשטח הפתוח שממזרח לעיר בקרבת תחנת הדלק שעל כביש 40, טוענים כי בשבועות האחרונים הועברו מאות קילוגרמים של פסולת בניין לשטח ופגעו בחי ובצומח במקום.

"מזבלה פיראטית". ערימת הפסולת

בדיקה במקום העלתה כי אכן הועברו לשטח בתקופה האחרונה ערימות גדולות של פסולת בניין ופסולת תעשייתית, שהונחו במרחק של כ־100 מטר בלבד ממתחם הכניסה לבית העלמין העירוני.

מדובר בעיקר בשברי בטון, מתכות וצנרות פלסטיק שפונו כנראה מאתרי בנייה והושלכו במקום, בלבו של שדה פתוח שאותו פוקדים מטיילים, רוכבי אופניים ורצים.
"זה לא היה פה לפני שלושה שבועות, בוודאות גמורה", אומר סלווה שוחט, תושב העיר, הנוהג לטייל בשטח מדי סוף שבוע.

"הגענו לפה בבוקר שבת לפני שבוע, הילדים ואני, והבחנו בערימות האלה שפשוט נזרקו בשטח פתוח שאינני יודע למי הוא שייך". לדברי שוחט, כאשר פנה למוקד העירוני וניסה לברר מי אחראי להשלכת הפסולת במקום, הוא לא קיבל כל תשובה.

גם רועי לבן, תושב העיר, הנוהג לרכוב בשטח על אופניו, מספר כי הבחין רק בשבוע שעבר בערימות האשפה.

"השטח הזה, שהיה בשנים האחרונות האזור הכי יפה וירוק ופורח, הופך לאט־לאט למזבלה פיראטית, ולא כל כך ברור מי אחראי לזה", אומר לבן. "אם זו העירייה אז זאת בעיה גדולה, ואם זה מישהו פרטי, כמו קבלן למשל, אז מוזר מאוד שהעירייה לא מצליחה להגיע אליו".

כעת, מבקשים שוחט ולבן, כמו גם תושבים אחרים המתגוררים באזור זה של העיר, לפעול לפינוי מיידי של האשפה מהמקום.

"אם הפסולת לא תועבר משם למטמנה חוקית יבואו עוד אנשים ויעשו מעשים דומים, ככה זה תמיד", אומר לבן. "חייבת להיות פה פעולה מהירה ונוקשה כדי למגר את התופעה וכדי להחזיר לנו את השטח הפתוח והנקי".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "בעקבות פנייתכם נשלחו למקום פקחים לביצוע אכיפה מיידית, והועלו רחפנים לאוויר מטעם יחידת הפיקוח באגף התנועה והפיקוח. הגורם האחראי לכך נתפס ומספר שעות לאחר מכן כבר החל בפינוי הפסולת. אנו מודים לתושבים על ערנותם ומזכירים כי במקרים כאלה, יפנו למוקד העירוני 106".