עיריית רחובות קוראת לתושבי העיר לצמצם במדורות ל"ג בעומר, וממליצה על פעילות חלופית: שחייה בבריכה העירונית  במחיר סמלי הלילה ומחר (חמישי). תושבים שיחליטו לקיים מדורות בכל זאת: יש לעשות זאת רק בשטחים הפתוחים שהוגדרו מראש, ולנקוט משנה זהירות.

צילום המחשה: shutterstock


לאור תנאי מזג האוויר השרביים והמלצת כוחות הכיבוי על צמצום במדורות, כמו גם שמירה על איכות הסביבה, מציעה עיריית רחובות אלטרנטיבה למדורות ופותחת את הבריכה העירונית 'וייסגל' לרחצה לילית

בערב יום רביעי הבריכה תהיה פתוחה בין השעות 17:00-22:00, במחיר סימלי של 20 שקלים.
הבריכה לרחצה נפרדת תיפתח בין השעות 18:00-22:00 (לילדות ולנשים).

הבריכה העירונית במרכז וייסגל תהיה פתוחה גם מחר (חמישי, חופשת ל"ג בעומר) בעלות סימלית של 20 שקלים (מחיר אחיד לבוגרים ולילדים). ילדים עד גיל שנתיים יכנסו בחינם.

השבוע הוציא רב טפסר דודי שמחי, נציג כבאות והצלה,  צו אשר אוסר על הדלקת מדורות בשל תנאים קיצוניים של מזג האויר המעלים את הסבירות להתרחשות דליקות, מלבד השטחים הפתוחים שהוקצו לכך על ידי הרשות המקומית. הוראה זו מצטרפת לקריאתם המשותפת של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות לצמצום מדורות על מנת לצמצם את הפגיעה בסביבה ובבריאות החוגגים.

דורון מילברג, מנכ״ל העירייה: ״אנחנו מתייחסים בכובד ראש להמלצות נציבות כיבוי אש והצלה ותחזית מזג האוויר. בטיחות התושבים היא מעל לכל, ולכן אנו ממליצים להמעיט בקיום מדורות. באם יוחלט לקיים מדורה בכל זאת, חשוב להקפיד על כללי הזהירות, תנאי מזג האוויר הקיצוניים יכולים להביא להתפשטות אש תוך שניות״.

ל"ג בעומר. צילום: shutterstock

במידה ובכל זאת החלטתם להקים מדורה, יש לערוך אותה אך ורק באחד האיזורים המורשים, לשמור על מדורה קטנה ככל האפשר ולשמור על הוראות הבטיחות. פקחי השיטור העירוני נערכים לאכיפה מחמירה של ההנחיות, וכבר הבוקר (רביעי) הם יסיירו ויאתרו מערומים של קרשים למדורות במקומות ללא היתר. מערומים שיהיו סמוכים מדי לבתי מגורים יפונו על ידם.

החל משעות הצהריים ועד לשעות הלילה הקטנות יסיירו ברחבי העיר צוותי העירייה בניידות הביטחון, הפיקוח והשיטור העירוני לאכיפת ההנחיות, וידרשו לכבות מדורות המובערות בשטחים ציבוריים שאינם מותרים לכך, וכן מדורות אשר מובערות בניגוד לכל הנחיות הבטיחות.

שימו לב למקומות המורשים למדורות: