מחזיקים בבעל חיים? שימו לב להגברת האכיפה המתבצעת בימים אלה ע"י השירות הווטרינרי. האכיפה תוחמר בשני תחומים עיקריים: החזקת כלבים ומכירת מזון מהחי. 

צילום: ShutterStock

בתחום החזקת הכלבים, תוחמר אכיפת הכללים הקבועים בחוק: החזקת כלב ברישיון, החובה לחסנו נגד כלבת, החובה להציב שלט זהירות, איסור החזקת כלב מסוכן ועוד. אי שמירה על הנ"ל  גוררת הטלת קנסות על פי חוק.

התחום השני שבו תוגבר האכיפה הוא מכירת מזון מן החי: בשר, עופות, דגים, ביצים וכדומה. השירות הווטרינרי מפקח על תנאי החזקת המזון הנמכר, וגם בתחום זה יוטלו קנסות כנגד מי שיכול לפגוע בבריאות הציבור עקב אי שמירה על הוראות החוק.

"תחום החזקת הכלבים מוסדר על ידי מערכת של הוראות ברורות בחוק, שנועדו לשמור על איכות החיים בעיר, ביטחון התושבים ורווחת הכלבים, ואנו קוראים לציבור מחזיקי הכלבים לשמור עליהן היטב", אומר ד"ר אבי צרפתי, הווטרינר העירוני, המשמש גם כיו"ר האיגוד הארצי של הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות.

הווטרינר העירוני ברחובות. ד"ר אבי צרפתי | צילום: דוברות עיריית רחובות

צרפתי מדגיש את חשיבות החיסון נגד כלבת ומסביר: "בחודשים האחרונים היינו עדים להתפשטות מחלת הכלבת באזורים מסוימים בארץ, ועל כן נקפיד הקפדה יתירה בנושא חיסון כלבים נגד מחלת הכלבת, המחויב על פי חוק, על מנת להקדים תרופה למכה". 

עוד מסביר צרפתי כי השירות הווטרינרי בעיריית רחובות אחראי גם על מניעת הפצת מחלות ונקיטת פעולות לשמירת בריאות התושבים, בכל הקשור לצריכת מזון מן החי. "פעמים רבות תפסנו סחורה שיכולה לפגוע במי שאוכל אותה, ואנו מבקשים למנוע את המקרים הללו. אנו קוראים לתושבים לשמור על עירנות  ולהקפיד על החוק בנושאים אלה", הוא אומר. 

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר העירייה, בנושא "השירות הוטרינרי העירוני":

https://www.rehovot.muni.il/206/