סמ"ר ע' מרחובות. צילום: דובר צה"ל

גאווה לעיר: סמ"ר ע' (21) מרחובות יסיים ביום חמישי (9.1) קורס מכונאים מוטסים בצה"ל שאורכו שמונה חודשים. סמ"ר ע' יסיים את הקורס יחד עם שישה מכונאים מוטסים ומכונאית מוטסת אחת ונכנסו לטייסות המבצעיות. ע' יסיים את הקורס כמכונאי מוטס במסוק הינשוף.  

ע' הוא האח הצעיר במשפחה של שלושה אחים. אביו, בועז (53) עובד בחברת סיסטם, ואימו, עפרה (51) היא מנהלת חשבון.  

ע' בחר להגיע לתפקיד כי "מדובר בהצלת חיים, שזה מבחינתי הדבר הכי חשוב. התפקיד עניין אותי מאוד מכיוון שמבחינתי זה היה שילוב של שני העולמות - גם לעבוד בליין וגם לטוס", סיפר. את הקורס הוא מסיים ביחד עם אדם נוסף שהכיר לפני, א' מטייסת 124. 

לגבי מוסריות הלחימה של חיל האוויר, ע' מאמין שחיל האוויר הוא החיל הכי מוסרי בעולם, ורואים זאת במיוחד בתפקיד המכונאי המוטס, שבו שמים דגש על הצלת חיים ופינוי פצועים. 

בזמנו הפנוי הוא אוהב לשחק כדורגל, לעשות ספורט ולצאת עם חברים. הוא למד בתיכון אורט רחובות והוכשר כטכנאי מכונות.  

מכונאי מוטס הינו חלק מצוות האוויר הנכלל במסוק לצד הקברניט וטייס המשנה והוא מפקד תא המטען של מסוק סער. חלק מאחריות התפקיד: הפעלת מערכות המשימה, תפעול תא המטען והמערכות בתא הטייס, זיהוי תקלות וסיווגן תוך כדי טיסה. בנוסף המכונאי אחראי על העמסת, הושבת והורדת לוחמים, נוסעים או פצועים אל המסוק וממנו, ומסייע לצוות בהכנת משטחי נחיתה. כמו כן, המכונאי המוטס הוא איש המערך הטכני המאומן בטיפול בתקלות המסוק, בביצוע סבב אחזקה וקיום בדיקות כתנאי להמשך המשימה, כאשר המסוק מחוץ לבסיס האם.