הילדים טעמו ובחרו | צילום: יח"צ עיריית רחובות

לפני פתיחת שנת הלימודים יצאה החברה העירונית ברחובות למכרז הזנה חדש לאספקת ארוחות לצהרונים, וזאת על מנת לשפר את איכות הארוחות. למכרז ניגשו מציעים, המאושרים כספקי הזנה ע״י משרד החינוך, ועומדים בכל התקנים הנדרשים, אבל השופטים הקשוחים ביותר היו הילדים. 

ילדים שנבחרו למשימה טעמו את המנות של שבע החברות שהגישו מועמדות, דירגו את המנות האהובות עליהן, ובסופו של דבר בחרו את "לאנץ' טיים', חברה המתמחה בארוחות לילדים, כספק המועדף עליהם. 

החברה כבר הודיעה שהתפריט לילדים צפוי להשתנות מעת לעת בהתאם לצורך ולביקוש, לטובת יצירת גיוון קולינרי לילדים. הורי הילדים וחברי ההנהגה ההורית היו שותפים מלאים לתהליך הבחירה.

מנכ"ל החברה העירונית, איציק עובדיה: "בחירת הספק החדש היא נדבך נוסף בשיפור השירות בתחום הצהרונים בכלל, ובנושא איכות המזון בצהרונים בפרט. אנו בטוחים כי "לאנץ' טיים" תביא לשיפור בתחום המזון. נמשיך לפעול כדי לשפר גם תחומים נוספים, מתוך רצון לתת שירות מיטבי לילדים וההורים. ברצוננו להודות לצוותי אגף החינוך ולהנהגת ההורים העירונית על שיתוף הפעולה".

תפריט הצהרונים. הילדים בחרו | צילום: יח"צ עיריית רחובות

בחינת המציעים כללה בין היתר סיורים במטבחים, בדיקות איכות המזון, טעימות והמלצות אשר נבחנו ע״י וועדה מקצועית הכוללת גם את טכנולוג המזון של החברה העירונית. יחד עם בחירת הילדים, ולאחר בחינת פרמטרים נוספים- הוועדה המקצועית בחברה העירונית המליצה פה אחד על חברת לאנץ' טיים, המתמחה במזון לילדים. ועדת המכרזים של דירקטוריון החברה העירונית בראשות חבר המועצה עודד עמרם אישרה את הבחירה.

צופית גולן, יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "ברצוננו להודות לחברה העירונית על התהליך. לקחנו חלק פעיל בסיורים ובטעימות, והיינו חלק מהוועדה המקצועית שהמליצה על הספק הזוכה. אנו סומכים על החברה העירונית בניהול כל ענייני הצהרונים, נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא עימה"