רננה אורן | צילום: אתי פריד סטודיו לצילום

רננה אורן, בוגרת לימודי האקדמיה למוזיקה, שאף השתתפה בתוכנית הכוכב הבא, שרה כבר ארבע שנים מול מאפיית השרון ברחוב הרצל ברחובות. לטענתה, כשנה לאחר שהחלה לשיר התקבלה עליה תלונה מאחד התושבים והיא שמה פעמיה למשרדי הפיקוח שם ניתן לה אישור בעל פה להמשיך לשיר. "עברו השנים וכל פעם שהייתה תלונה, היו ארבע או חמש כאלה, היה מגיע פקח והוא היה מדבר עם הפיקוח, היו אומרים לו שאם יש תלונה שאתקפל משם ולא התווכחתי, למרות שניתן לי אישור", היא מסבירה.

אורן מספרת שאתמול שרה כרגיל אך אז הגיעה פקחית של העירייה ואמרה לה שאם לא תתקפל מהמקום היא תקבל קנס של 730 שקל, הפקחית הגיעה למקום בעקבות תלונה של תושב. היא ניסתה להתקשר לפיקוח ולקבל תשובות אך דחו אותה, ואז פנתה למשטרה וגם שם נאמר לה על ידי היומנאי שהפיקוח טוען שלא ניתן מעולם אישור לנושא, לאחר מכן הלכה למשרדי הפיקוח בפארק המדע, שם גם לא קיבלה מענה, ואז שמה פעמיה לעירייה.

"זו הפרנסה שלי, זה חשוב לי, הלכתי למחלקת פניות הציבור, היא אמרה ליבי איתך ואין מה לעשות יש חוק. מה זה חוק? גם בראשון לציון יש חוק וראש העיר נתן לי אישור, אמר עזבו אותה, תנו לה לשיר, ומאז אני שרה שם, וגם בתל אביב יש מלא זמרים כמוני, ויש מקומות ייעודיים לשיר, אני מתפרנסת משירה ולא רוצה להתפרנס ממשהו אחר".

כשהסבירה את הדברים בעירייה אחת הנציגות אמרה לה לא לצעוק, "אמרה שאני מוזמנת ללכת, ואז גם הוסיפה שכנראה בגלל זה לא עברתי את האודישן בכוכב הבא".

אורן טוענת שניסתה דרכי שיווק מגוונים, אך הדרך הטובה ביותר שלה לשווק את השירה שלה היא כשהיא שרה ברחוב, "מה הבעיה שאשיר שם? לוקחים את הכרטיסים שלי מהרחוב, ניסיתי לפרסם בפייסבוק ובגוגל, אבל ברחוב אנשים לוקחים ממני כרטיסים כי כשהם רואים אותי ברחוב הם מזמינים אותי, זה מעבר לכובע שאני עושה 200 שקל, וזה לא רוכלות, יש לי רואה חשבון, אני מוציאה על זה קבלה והכול מדווח, אני לא זמרת שכונה, אני זמרת אקדמיה, ארבע שנים למדתי בשביל שברחוב לא יתנו לי לשיר?"

מעיריית רחובות נמסר: "אנו מקבלים בשמחה את תושבי הסביבה ברחובות, אולם לא במחיר של פגיעה באיכות החיים של תושבי העיר והסוחרים בעיר. לאחרונה התקבלו פניות מדיירים ומסוחרים על כך שפעילותה של גב' אורן (תושבת גדרה) במיקום הנוכחי מפריעה למנוחתם ולעסקיהם. עיריית רחובות העניקה להם מענה והפיקוח פנה לגב' אורן וביקש ממנה לחדול מכך. לפנים משורת הדין הוצע לה מקום חלופי שבו תוכל להמשיך לשיר ללא הפרעה לסביבה".