הימים מתקררים, חופשת חנוכה בפתח, ויש דבר אחד שחסר במיוחד להורי הפעוטות ברחובות: מתחם משחקים גדול, מקורה וצבעוני. במילים אחרות: ג'ימבורי. לאחרונה נסגר מתחם הג'ימבורי האחרון שפעל במתחם בילו ('פולה פולה'), מה עושים ההורים עכשיו?

ילדה חמודה, יש. מה חסר? | צילום: pixabay

עד לפני מספר שנים פעל בקומה התחתונה של קניון רחובות, מתחם משחקים גדול ששירת את ילדי העיר במשך שנים רבות. כאשר המתחם נסגר, החלו ילדי והורי רחובות לנדוד. התחנה הכי קרובה הייתה המשחקייה במרכז בילו.

בחודשים האחרונים גם המשחקייה הזו נסגרה. כעת נאלצים ההורים להרחיק עד לקניותר בנס ציונה, ואפילו עד למתחם ביג באשדוד, ראשון לציון ואפילו לחולון. 

"זה לא הגיוני שברחובות אין ג'ימבורי", אומרת נעמה, אם ותושבת העיר. "אין למי לבוא בטענות כי זה לא שירות נחוץ ודחוף, אבל זה ממש מבאס שאין. כל ההורים בעיר, בלי יוצא מן הכלל, צריכים ללכת לערים אחרות בשביל משהו כל כך פשוט".

בריכת כדורים, ג'ימבורי, שאטרסטוק

נושא הג'ימבורי החסר עולה ללא הרף ברשתות החברתיות המקומיות, ובראשן 'בייבי רחובות'. "אנשים מסרבים להאמין שזה נכון, וכל הזמן שואלים איפה יש ג'ימבורי בעיר, אבל זה נכון – אין".

הסיבה לסגירת מתחמי המשחקים הגדולים נובעת ככל הנראה מהמצב הכלכלי ומיעוט אנשים יחסי באמצע השבוע. "לא השתלם להם כנראה להחזיק את המקום רק בשביל סופי השבוע, הבעיה היא שבשבתות ההורים מחפשים מה לעשות", אומרת נעמה. 

כיום פועלים ברחובות מתחמים קטנים, חלקם בתוך מתנ"סי 'חוויות', ומתחם קטן לתינוקות פועל בקניון רחובות. 

"העיר התרחבה ויש כאן המון ילדים, גני שעשועים לא יכולים תמיד להספיק", אומרת טל, אף היא אם לשני ילדים קטנים מרחובות. "בחורף קר ורטוב והילדים צריכים לפרוק, פשוט אין לאן ללכת, קצת מגוחך שכדי ליהנות ממשהו טריוויאלי כמו ג'ימבורי אני צריכה לנסוע לנס ציונה".