נבחרת של שישה תלמידות ותלמידים מהמרכז למחוננים ומצטיינים פל"א, בניהולה של אורית פדר, יצאה לתחרות "אלופי האלופים" שתערך באוניברסיטת 'ייל' בארה"ב. בתחרות ישתתפו תלמידים מחוננים מכל העולם, שהשיגו בתחרויות מוקדמות את הציונים הגבוהים ביותר. 

נבחרת המחוננים של רחובות | צילום: דוברות עיריית רחובות

התחרות מורכבת ממספר שלבים, כאשר בכל אחד מהשלבים התלמידים עובדים בשלשות, וחייבים להפגין ידע בנושאים אקדמיים שונים, יכולת רטורית בדיבייט בשפה האנגלית וכתיבת מאמרים אקדמיים.

תלמידי המרכז ייבחנו בנושאים שונים הקשורים לחומר האקדמי אותו למדו, ויסיירו גם באוניברסיטאות הרווארד ו- MIT  בבוסטון.

"רחובות היא עיר המדע, והתלמידים שפגשנו הם דוגמא טובה לכך", אמר ראש העירייה, רחמים מלול. "אנחנו משקיעים במרכז כל השנה מתוך ראיית חשיבות החינוך וקידום המצוינות. אני גאה  מאוד בתלמידי המרכז למחוננים שמקדישים לילות כימים לקראת התחרות, ומאחל להם בהצלחה – מבחינתנו הם כבר אלופים".

"תלמידי הנבחרת נרגשים ומחכים בקוצר רוח לייצג בכבוד את העיר רחובות ואת מדינת ישראל|", הוסיפה אורית פדר, מנהלת המרכז למחוננים, והסבירה: "התלמידים נדרשים להפגין רמה גבוהה של ידע, יכולת חשיבה מבריקה והצטיינות בתחומים שונים. זו ההזדמנות להודות לראש העירייה על התמיכה והעזרה למרכז ולתלמידיו לאורך כל הדרך".

גם זוהר בלום, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בירך את התלמידים ואמר: "אנחנו מאחלים בהצלחה גדולה לתלמידי המרכז. התרשמנו מאוד מיכולותיהם ואנו מקווים שגם השנה הם יחזרו עם הישגים הגבוהים ביותר".