התלמידות דניאל עדס (בימוי), עדן בן יוסף (הפקה), ספיר משה (עריכה) ורותם אהרן (צילום), זכו השבוע לכבוד כאשר הוענק לסרטן "איינשטיין 12" מקום שני בקטגוריית הסרט העלילתי. 

(מימין) היוצרות עדן בן יוסף וספיר משה והמורה טל טביומי | צילום: אייל כהן

הסרט מספר על נערה המתנדבת עם ילד המתקשה בלימודים במסגרת תכנית 'מעורבות חברתית', ומגלה את מציאות חייו הקשה בבית. הבעיה מתחילה כאשר הרצון לתקן את העולם נפגש עם המציאות המורכבת והלא פשוטה. 

 "אחרי תהליך עבודה ארוך עם לא מעט רגעי משבר, מרגש מאוד להגיע לרגע הזכייה", מספרת ספיר משה, עורכת הסרט, ומוסיפה: "לסרט שיצרנו יש כל כך הרבה צפיות ביוטיוב ותגובות של אנשים שהתרגשו והסרט נגע בהם, וזו באמת הרגשה מדהימה. אנחנו מודות לכל מי שתמך בנו והתגייס לעזור ובמיוחד למורה טל שהייתה לצדנו לכל אורך הדרך, עם כל הלב״.

רכזת המגמה, טל טביומי: "סרט הוא הזדמנות ליצירה ואמירה שנשמעת ומהדהדת בעולם. היוצרות עשו עבודה אמיצה ובוגרת והפגינו תושייה ויצירתיות. בתהליך העבודה הן התמודדו עם לא מעט קשיים, והתגברו עליהם בזכות אנרגיה חיובית ושיתוף פעולה. אני מאחלת להן שימשיכו ליצור בכל דרך שיבחרו בחיים ושהכוחות שהן גילו בעצמן במהלך עבודת היצירה ימשיכו ללוות אותן". 

"ברכותינו לתלמידות על ההישג ועל התבונה והרגישות שגילו לאורך כל העבודה הקולנועית, בהדרכת המורה, טל טביומי, שמלווה את המגמה במסירות ומקצועיות יוצאת דופן", סיכמה גם מירי גיל, מנהלת אמי"ת הלל רחובות.