בשורה חשובה למערכת החינוך העירונית: שני פרסי חינוך הוענקו לבתי ספר ברחובות, זאת לאחר שוועדת הפרס מטעם משרד החינוך ביקרה, נפגשה עם הצוות החינוכי והתלמידים והתרשמה מהעשייה במקום. בביקורים נכחו גם סגן ראש העיר זהר בלום, מחזיק תיק החינוך, ומנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן.

ביקור ועדת הפרס בבית הספר 'לטם' | צילום: דוברות עיריית רחובות

שני בתי הספר 'לוטם' ו'דה שליט' נבחרו מתוך מאות בתי ספר במחוז המרכז, כבתי ספר מצטיינים לשנה זו לקבלת פרס החינוך המחוזי מטעם משרד החינוך.

בהודעה הרשמית ממשרד החינוך נכתב: "חברי ועדת הפרס שביקרו בבית ספרכם, התרשמו מאד מהעשייה החינוכית המגוונת לקידום תהליכי הוראה-למידה, מהאקלים הבית ספרי, מחזון ביה"ס וממסירות הצוות החינוכי ופעילותו לקידום תלמידי ביה"ס.  קבלו את הערכתנו הרבה על העשייה החינוכית".

ביקור ועדת הפרס בדה שליט | צילום: דוברות עיריית רחובות

שני בתי הספר הזוכים הם כאמור: קריית החינוך ע"ש עמוס דה שליט הכוללת שתי חטיבות ביניים וחט"ע. הקרייה היא ביה"ס התיכון הראשון של רחובות (נוסדה ב1945), ובה לומדים כ- 2100 תלמידים, ובית הספר לחינוך מיוחד 'לוטם', המכיל 14 כיתות של ילדים על הרצף האוטיסטי.

ראש העירייה, רחמים מלול: "אנחנו גאים בבית הספר 'דה שליט' ובבית הספר 'לוטם' על ההישג הנפלא, שמוכיח פעם נוספת כי מערכת החינוך העירונית היא מהטובות בישראל".