תוכנית "ניצוצות המדע" הינה פרויקט של מכון דוידסון לחינוך מדעי, שנועדה לקדם תלמידים מצטיינים בני העדה האתיופית. מטרת התוכנית היא לעודד את בני העדה לפנות ללימודים אקדמיים דווקא בתחומי המדעים והטכנולוגיה ולסיים אותם בהצלחה.

יוצאים ללימודים (צילום: Shutterstock)

התוכנית מאתרת תלמידים מסיימי כיתות ח', ומלווה אותם לאורך שנות החטיבה והתיכון במתן עזרה משמעותית בלימודים ובהעשרה מדעית מגוונת, שאינה נלמדת בבתי הספר בדרך כלל.

לתלמידים שאותרו והתקבלו לתוכנית מוצמד חונך, אשר דואג לליווי אישי צמוד, ומסייע להם בלימודים ובהתארגנות לקראת בחינות הבגרות, לצד תמיכה ויעוץ אישי.

באמצעות פעילות משותפת עם מחלקת שח"ר באגף החינוך אותרו לאחרונה עשרה תלמידים ותלמידות תושבי רחובות, שהצטרפו לקהל התלמידים הנהנים מהתוכנית.

אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך והנוער: "אנחנו חותרים להעניק את המענה הטוב ביותר לתלמידי רחובות, וכך גם במקרה הזה. אני בטוחה שיהיו בהמשך עוד ניצוצות של שותפות עם החינוך ברחובות בתוכניות נוספות".

אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך | צילום: דוברות עיריית רחובות


יעל סלע, מנהלת מחלקת שירותי חינוך ורווחה באגף החינוך: "תהליך איתור התלמידים התבצע בסביבתם הטבעית של התלמידים- בתוך בתי הספר, יחד עם מנהלת התכנית- דר' מיכל רז- בהט. אין ספק כי התוכנית תיתן מענה נפלא לסקרנותם הטבעית של התלמידים בנוגע לנושאים מדעיים מתקדמים ביותר".