במסגרת התמחות בלימודיו לתואר ראשון בחינוך גופני במכללת סמינר הקיבוצים, התבקש תומר לוי ללמד חינוך גופני בבית ספר 'בכור לוי' ברחובות. תחילה התקשו התלמידים להסתיר את ההתרגשות כשגילו שהמורה החדש בבית הספר כיכב בתוכנית הריאליטי 'נינג'ה ישראל'.

"מודעות וידע". תומר לוי והמיצג | צילום: פרטי

עם הזמן הם התרגלו ואף פיתחו יחד איתו לוח שמפרט את כמויות הסוכר והנתרן בחטיפים ובמשקאות ממותקים

"במסגרת הלימודים התבקשנו ליזום, לתת משהו משלנו ולתרום לחברה בצורה יצירתית", מספר לוי. "חלק החליטו לעשות הפסקה פעילה, חלק החליטו לסדר את מחסן ציוד הספורט, אבל אני הלכתי בכיוון קצת שונה כי רציתי לעשות משהו שיקנה מודעות, ידע וישאיר חותם אצל התלמידים".  

לוי החליט ליצור עם תלמידיו לוח שמציג את כמויות הסוכר והנתרן בחטיפים ובמשקאות מתוקים. בהמשך הם גם יצרו סיסמאות כדי לעודד את תלמידי בית הספר לאכול ולשתות באופן בריא.

"החלטתי לקחת את המשקאות והחטיפים האהובים הנצרכים על ידי אנשים רבים בכמויות גדולות ולהציגם באור האמיתי שלהם, להראות ממה הם באמת מורכבים ולהציג באופן ויזואלי מה באמת נכנס לנו לגוף כשאנחנו צורכים אותם", מספר לוי. "במיצג ניתן לראות איך במים אין בכלל סוכר, לעומת משקאות מתוקים ומוגזים שבהם יש כמויות גדולות מאוד של סוכר. בנוסף, ניתן לראות גם את כמויות הנתרן בחטיפים

"לאחר שהצגנו את הלוחות חשבנו על סלוגנים והעלינו רעיונות עד שהגענו ל־'חטיף מלוח? תאכל תפוח', סלוגן שעוזר להתמודד עם הבעיה ונותן פתרון בריא וטוב יותר", מספר לוי. "בנוסף, הסברתי לתלמידים על האפקט הבריאותי של צריכת סוכר, העלייה ברמת הסוכר בדם וסוכרת, העלייה בלחץ הדם עקב כמויות נתרן גבוהות בדם ומה ההשלכות של המחלות הללו על הגוף, כולל נטילת תרופות וכדומה".