אור לנו: בחודש הבא יחל תהליך החלפת 11,000 גופי תאורת הרחוב ברחובות לתאורת לד. התהליך צפוי להימשך כשנתיים, והוא בא לאחר פיילוט בן מספר שבועות שבו התברר כי עוצמת תאורת הלד גבוהה ב-30% מהתאורה הרגילה.

מחליפים תאורה. צילום: דוברות עיריית רחובות

כזכור, לפני מספר חודשים בחרה ועדת המכרזים המשותפת לעיריית רחובות ועיריית ראשל"צ, בחברת "מנוליד -חרות מערכות", כספק הראשי למתן שירותי תכנון, אספקה, התקנה, מסירה ושירות של גופי תאורת רחוב חסכוניים בטכנולוגיית LED.

לפני מספר שבועות הוחל בפיילוט החלפת נורות הרחוב ברחובות. התאורה הרגילה הוחלפה בתאורת לד ברחובות עמ"י ונפתלי בן אפרים בשכונת שרונה בעיר, ובפארק השעשועים בקרית היובל .

לאחר התקנת הנורות, עקבו בחברת הלר ובעיריית רחובות אחר  הספק התאורה והחיסכון באנרגיה. מבדיקת הנתונים התברר כי הפיילוט היה מוצלח יותר מהציפיות: עוצמת התאורה החדשה גבוהה ב-30% מעוצמת התאורה הקיימת,  והחיסכון בעלות תאורה הוא 60% .

לאור (החידוד מובנה...) התוצאות, החליטה ועדת המכרזים המשותפת לצאת לדרך, וסוכם כי בחודש הבא יתחילו ברחובות במהלך החלפת כל 11,000 פנסי הרחוב ברחבי העיר. תהליך ההחלפה עשוי לקחת עד שנתיים.

המהלך נועד לשיפור תאורת רחובות העיר לצד חסכון משמעותי בהוצאות בשל החיסכון בחשמל וכפועל יוצא מכך גם תרומה סביבתית. מדובר בפרויקט הגדול ביותר בישראל בתחום גופי התאורה. במסגרת הפרויקט ברחובות יותקנו גם מערכות תקשורת על עמודי התאורה ומערכת שליטה ובקרה שתחובר למוקד העירוני.

דורון מילברג, מנכ"ל עיריית רחובות: "החלטנו לצאת למהלך המשמעותי של החלפת כל נורות הרחובות. יש לכך משמעות גדולה בכל הקשור לשמירה על הסביבה, הדבר יביא לחסכון ניכר בהוצאות העירייה, וגם ירחיב את יכולותיה של רחובות כ"עיר חכמה"".