לרחוב בתיה מקוב הקטן ברחובות מגיעים רבים מתושבי העיר למספר מצומצם של עסקים, לדואר המרכזי בו מחולקות רוב החבילות בעיר, וגם לסניף טיפת חלב.

לאחרונה החלו בבניית בניין חדש בצמוד לדואר ברחוב. לטובת הבנייה, כמקובל בחוק, שלוש חניות הופקעו לקבלן למהלך שעות היום. בתחילת החניות ישנו שלט ובו איסור על חניה בין השעות 8:00-17:00 ובהמשך שילוט רגיל של חניה. 

האיזור הבעייתי | צילום: אביגיל קדם

"הבעיה היא שאנשים שמגיעים לדואר המרכזי לא שמים לב לשילוט", אומר נדב, תושב הרחוב שצופה בתקופה האחרונה במתרחש. "כל מי שמגיע לבית הכנסת, לדואר, לעסקים או לטיפת החלב רגילים שיש כחול לבן וצריך לשלם על חניה כחול לבן, ואף אחד לא חושב שהופקעו החניות.

"יש אנשים שיאמרו - 'חייבים להכיר את החוק'. נכון, צריכים ללכת לתחילת הרחוב ולראות, אבל במשך שנים השילוט לא הוחלף והיה כחול לבן, אז למה שיחשבו שהופקעו חניות? ואם מסתכלים שנייה על רחוב בני משה הסמוך, שנעשתה אותה פעולה של הפקעה – לא רק שאבני השפה בשטח ההפקעה נצבעו באפור, יש שילוט גם בתחילת הרחוב וגם בסופו ושם החניות תמיד פנויות כי השילוט נראה, ובבתיה מקוב לא".

נדב מספר שהפקחית של האזור מגיעה בכל יום מספר פעמים כדי לחלק דוחות, "ואנשים חוטפים על ימין ועל שמאל. יש שם כמה עסקים וגם הם ראו שיש בעיה, אחד מהם עשה יוזמה ברוכה ועל החומה האישית שלו שם שלט שמסביר על החניות שהופקעו ועל הדוחות, אחרי יומיים הפקחים הורידו לו את השלטים ואמרו שהשלט לא חוקי.

"אנחנו רוצים שאנשים יוזהרו, לא אמרנו עיריית רחובות לא טובה, אמרנו שאנשים ידעו שיש דוחות. הצעתי לעירייה שיעשו הפוך – שיצבעו את אבני השפה באדום לבן וישימו שלט שמותר אחרי חמש בערב לחנות, כדי שמי שיסתכל בשלט יוכל לחנות אבל מי שלא יסתכל לא יחנה. העירייה אומרת הכול חוקי, נכון זה חוקי – אבל זה לא הוגן".

מעיריית רחובות נמסר: "על פי החוק, עם הקמת אתר בניה שיש לו כניסה לאתר מהרחוב, החניות בחזית האתר מוקדשות באופן זמני לצורך כניסה ויציאה מהאתר. החל מהשעה חמש בערב, 3 החניות פנויות לשימוש דיירי הרחוב , ובהתאם לכך הוצב תמרור במקום".