הכל החל כשנועם קורץ בת ה-12 רצתה לרכוש מכשיר אייפון חדש - לאחר שהטלפון הסלולרי הקודם שלה נהרס. מאחר וכמה טלפונים כבר נהרסו קודם לכן, הבהירו הוריה כי עליה לשלם על המכשיר היקר מכיסה. 

נועם אופה. צילום: באדיבות המשפחה

"אנחנו גרים בנס ציונה, בשכונה קהילתית (גבעת טוסקנה) ולפני שלוש שנים אחת התושבות יזמה מפגשים של תושבים בכל יום חמישי – משפחות עם הילדים באו לפארק, העמידו דוכנים ומכרו בשקל דברים שהם הכינו בבית וזה צבר תאוצה", מספרת רביב קורץ, אמה של נועם כיצד צץ הרעיון לראשונה.

וכך זה החל. בשנה הראשונה לפרויקט מכרה נועם טורטיות ממולאות, בשנה השנייה מכרה חלות והן כבר הפכו ללהיט של ממש. "היא היתה מכינה כמות של 30 או 40 והן היו נחטפות", מספרת האם הגאה. "השנה זה צבר תאוצה ואנשים התחילו לשלוח לנו הזמנות, כדי שנוכל להיערך כתבנו בצורה מסודרת בווטסאפ השכונתי - וההזמנות זרמו".

עד מהרה אפתה נועם 200 חלות בימי חמישי ושישי, מפעל של ממש. "חוץ מפיקוח על התנור ורכישת החומרים לא עשיתי כלום", מודה רביב. "בשבילי המטרה הייתה להעביר לה קייטנת יזמות כי היא למדה לתמחר, לשווק, והדפיסה לבד במחשב מדבקות".

החלות של נועם. צילום: באדיבות המשפחה

ההזמנות מתבצעות דרך רביב, נועם מקבלת אותן ויוצרת טבלה. ביום שישי הן עורכות ישיבת צוות ונועם מחלקת משכורות על העבודה של כולם, לאחרונה אף קיבלה הצעה מהמכולת השכונתית למכור את החלות שלה שם, אך מאחר והשעות לא הסתדרו עם לימודיה, נאלצה להפסיק זאת.

המטרה הראשונה שלה הושגה כבר מזמן – נועם רכשה את מכשיר האייפון החדש אותו רצתה, אך ההצלחה של החלות הפכה עד מהרה לעסק קטן שכולל היום גם ריבות טעימות.

"יש חלות אישיות עם שוקולד או בלי שנמכרות ב-3 ו-4 שקלים, ויש חלות עגולות יפות שנמכרות ב-10 שקלים", מסבירה רביב. לקראת החגים כאמור נוספו קונפיטורות העונה, והשבוע יהיו חטיפי צ'יפס תפוחים טבעי ובריאים. "זו הפכה להיות הפעלה משפחתית בימי חמישי אחרי הצהריים ואנחנו גם נרתמים".