כולנו זקוקים מדי פעם לתיקונים קלים בבית: התקנת מדף, חיזוק ברגים, שימון דלת וכו'. לא לכולם יש מי שיעזור או יכולת כלכלית לשלם לבעל מקצוע. העובדים הסוציאליים הקהילתיים, מהיחידה לעבודת קהילתית באגף לשירותים חברתיים, בפרויקט יוצא דופן מנסים לסייע לקשישים, ניצולי שואה ומשפחות נתמכות רווחה.

תיקונים בבית | צילום: pixabay

לפני מספר חודשים נערך מבצע מוצלח של צביעת בתים בשיתוף מכינה הקדם צבאית "שובו בנים" ומתנדבים נוספים. במסגרת המבצע, התגייסו חברי המכינה וראשיה לצביעת כ-15 דירות בהן מתגוררות משפחות מעוטות יכולת וקשישים.

במהלך העבודה שנעשתה בדירות בלטה החשיבות הרבה בסיוע למשפחות הללו, וכן עלו צרכים לתיקונים קלים שלא דורשים מאמץ רב, אך יכולים לשפר משמעותית את איכות החיים של האנשים.

לאור החוסר והרצון לסייע לתושבים הזקוקים לכך, יזמו העובדים הסוציאליים את הקמת "סיירת תיקונים קהילתית". הסיירת מורכבת ממתנדבים, בעלי מקצוע באינסטלציה, חשמל, נגרות וכדומה, וכן אנשים בעלי "ידיים טובות" ורצון לתרום ולסייע. מטרת הסיירת היא לספק תיקונים קלים בבית הזקוקים לסיוע. 

כל המתנדבים הפונים ירוכזו למאגר, יקבלו הכשרה מתאימה לסיוע לתושבים, וממנו יוזעקו לסיוע במקרים רלוונטיים.

אירית שיפריס, מנהלת האגף לשירותים קהילתיים | צילום: דוברות עיריית רחובות

אירית שיפריס, מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית רחובות: "אני מברכת על היוזמה של העובדים הסוציאליים בקהילות ליצור קבוצה של מתנדבים, שרוצים לתרום לקהילה. בטוחני שהמתנדבים ייהנו מהנתינה, ולקוחות שירותי הרווחה ייהנו מהקבלה".

חגית קמפלר, מנהלת היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים, מוסיפה: "אנו קוראים לבעלי מקצוע להרים את הכפפה ולעשות טוב בעיר".

מתנדבות ומתנדבים המעוניינים להצטרף לסיירת התיקונים מוזמנים לפנות לעובדים הסוציאליים הקהילתיים:

פנטה: 08-9485910, חגית: 08-9391691