ג 'אורן' נחנך ביום שישי האחרון, והוצב בו פסל שעוצב ע״י ישראל פרימו, להנצחתו. בנוסף הותקנו בגן מתקני כושר לשימוש התושבים.

גן חדש ברחובות | צילום: דוברות עיריית רחובות

רב סמל ראשון אורן כהן, יליד רחובות, למד בתיכון הטכנולוגי 'אורט רחובות' והיה תלמיד מצטיין ופעיל חברתי מצטיין. הוא שירת בצה״ל כמכונאי מסוקים ומכונאי מוטס. בשנת 2010 השתתף במשלחת חיל האוויר לרומניה, במסגרת שיתוף פעולה בין צבאות ישראל ורומניה. ב- 26.7.2010 כאשר היה בטיסה ברכס הקרפטים ברומניה התרסק מסוק היסעור שבו טס. שבעת אנשי הצוות נספו. אורן ז"ל היה בן 24 בנופלו.

טקס חנוכת הגן נערך במעמד הוריו של אורן, לולו ואילן, אחיו רובי ודניאלה, ראש העירייה, רחמים מלול, אלוף עמיקם נורקין מפקד חיל האויר, מ״מ וסגן ראש העירייה זהר בלום, חברי מועצה ונציגי חברת 'אדמה' (בה עובדת אמו של אורן) שתרמה להקמת הגן. 

הפסל שהוקם בגן אורן | צילום: דוברות עיריית רחובות

״אורן היה רק בן 24 שנים בנופלו אבל השפיע רבות ונגע בלבם של רבים. הפסל שהקמנו- הידיים הפרוסות, הלב הרחב והיסעור הנוסק אל על הם תמצית דמותו של אורן. אנו מקווים שהמקום יהווה השראה לעוברים בו״, אמר בטקס אחיו, רובי כהן. 

ראש העירייה, רחמים מלול: ״הנצחה משמעותה זכרון נצח אך גם ניצחון על האובדן. קיומו של הגן הזה בלב השכונה המתפתחת מנציח את אורן. כיוון שהמורשת שלו, סיפורו והערכים שלו מונצחים כאן - אנו מרגישים שאורן ממשיך לחיות בתוכנו״.