מרכז קהילתי שוויץ רחובות החדשה | צילום באדיבות 'חוויות' רחובות

תוכנית חדשנית יוצאת לדרך ב'חוויות רחובות': "מוגנים במתנ"סים". מטרת התוכנית הנה לסייע בפיקוח, בקרה ושליטה בזמן אמת בכל הקשור לנוכחות הילדים בחוגים, הפועלים במסגרת פעילות החינוך הבלתי פורמאלי שמספקת רשת חוויות לתושבי רחובות.

"המערכת תופעל לראשונה במרכז הקהילתי 'חוויות שוויץ החדשה', והיא משלבת אפליקציה שתותקן בנייד של כל מדריך, לצד התקנת מערכת ניהול כללית להנהלת המרכז הקהילתי", מסביר אמיתי כהן, יו"ר דירקטוריון רשת חוויות, "דבר המאפשר לנו להבטיח בקרה ומעקב מתוך דאגה לשלומם של הילדים. נמשיך לפעול לפיתוח מענים לצרכים חיוניים לטובת ילדי הרשת ולשפר את השירות לתושבים".

צביקה מדהלה, מ"מ מנכ"ל הרשת, מסביר כי הפיילוט יוצא לדרך לאחר שיזם את התאמת התוכנה הקיימת בגני הילדים ברחבי הארץ- לרשת המרכזים הקהילתיים של חוויות.

"המערכת הקיימת כיום בגני הילדים בארץ, הותאמה לצרכי מערך החוגים של המרכזים הקהילתיים, כפיילוט ארצי ראשון מסוגו", מסביר מדהלה. "הגרסה שהותאמה לנו אוספת נתונים מהמדריך בזמן אמת, מדווחת להורה על היעדרותו של הילד מהחוג, אוספת מההורה נתונים על סיבת ההיעדרות (כגון: חופשות), מפענחת באופן אוטומטי את תשובת ההורה ומעדכנת את המדריך ואת מערכת הניהול של המתנ"ס".

מירב אהרון, מנהלת המרכז, מציינת כי: "בטחון ובטיחות הילדים עומדים בראש מעייננו, ומערכת זו מאפשרת לקבל תמונת מצב עדכנית ורלוונטית העונה על שלושה צרכים חשובים-  דיווח בזמן אמת להורים, התייעלות עבודת מדריכי החוגים ובקרה ופיקוח, שיאפשרו לנו כמרכז לדייק את עבודתנו, תוך מקסום פוטנציאל מערכת החוגים שלנו".

התוכנית "מוגנים במתנ"סים" פותחה ע"י חברת "מוגנים בגנים בע"מ", שהוקמה במטרה לפתח מערכות חכמות לשליטה, בקרה וסיוע לצוות הגן וההורים. כיום מערכות החברה מותקנות במאות גנים ברחבי הארץ מצפת ועד אילת ולראשונה כאמור תותקן במערכת החוגים של רשת 'חוויות רחובות'.