מפגש נציגי ההולנדית עם ראש העירייה | צילום: דוברות עיריית רחובות

בשורה טובה בהולנדית: תחילה מיידית של עבודות בפארק המרכזי, כולל הסרת המזרקה הישנה שגרמה לדברי תושבים למפגע יתושים.

לפני כשבועיים התקיימה פגישה בין ראש העירייה, רחמים מלול, וסגנו עו"ד יניב מרקוביץ' מחזיק תיק חזות העיר, לבין נציגי שכונת רחובות ההולנדית -  לבנה בן יצחק, חני גייטס-רובין, ושרית גורן רצאבי. בפגישה הועלו מספר נושאים הנוגעים לשכונה ביניהם: הפארק המרכזי, ניקיון השכונה, גינון חסר, הספורטק ותחנת המעבר לפסולת.

בסיום הפגישה סוכם כי העירייה תתחיל באופן מיידי את העבודה בפארק, על מנת לשדרג את הסביבה ולתקן את הדרוש תיקון: החלפת כל הפחים, ספסלים מונגשים לבעלי מוגבלויות, הוצאת ריהוט רחוב ישן ועוד.

כמו כן, המזרקה במקום, שהפכה למטרד לדברי התושבים, תוסב לגינה עשירה ומגוונת.

מתקני המשחק יעברו בדיקה מחודשת, ישופצו ויתוקנו בכל המקומות הדורשים תיקון ותיערך להם שטיפה מיוחדת.

שדרוג פארק רחובות ההולנדית | צילום: דוברות עיריית רחובות

במתחם העליון פורקו השולחנות מבטון והשטח ירוצף מחדש ויותקנו בו כפיילוט ראשון בעיר משחקי רצפה במתכונת "משחקים של פעם" ( קלאס, ים יבשה, סולמות ונחשים ועוד) .

ביחס לתחנת המעבר עודכנו התושבים כי העירייה פועלת בימים אלו לשדרוג תחנת המעבר, קירוי וצמצום מפגעי הריח מהמקום וזאת לצד חיפוש חלופה אחרת ברחבי העיר שתביא להעתקת פעילות תחנת מהעבר ממיקומה הנוכחי.

שדרוג פארק רחובות ההולנדית | צילום: דוברות עיריית רחובות

כמו כן, הוחלט על תגבור צוותי הניקיון והטיאוט בשכונה החל מחודש ספטמבר בהוספת עובדי ניקיון נוספים, שני מועדים נוספים בכל שבוע של רכבי טיאוט ופעולות גינון נקודתיות לטיפול בערוגות לא מפותחות.

לבנה בן יצחק: "וועד שכונת רחובות ההולנדית מודה לראש העיר, רחמים מלול ולסגנו, עו"ד יניב מרקוביץ', על הקשב לצורכי השכונה ותושביה".