אתמול (שלישי) נחנך מבנה קרית החינוך ע"ש רון ארד ברחובות. במבנה שהוקם בשכונת רחובות ההולנדית הושקעו כ-60 מיליון שקלים.  

טקס חנוכת המבנה החדש ע"ש רון ארד | צילום: דוברות עיריית רחובות

 בטקס חנוכת המבנה נכחו ראש עיריית רחובות וסגנו, מחזיק תיק החינוך, זהר בלום, וכן מנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן, הצוות החינוכי, הורים ותלמידים.

בחירת תאריך הטקס לא הייתה מקרית. מדובר היה ביום השנה ה-32 לנפילתו בשבי של הנווט רון ארד. התלמידים והתלמידות מקרית החינוך שהשתתפו בטקס, הציגו קטעי קריאה העוסקים ברון ארד ובתרומתו למדינת ישראל. 

קריית החינוך ע"ש רון ארד הוקמה לפני כחמש שנים, ונמצאת עדיין בתהליך הצמחה (השכבה הבוגרת בבית הספר נכון להיום היא שכבת י"א). בית הספר התחיל את דרכו כתיכון ברוח פדגוגיית ההייטק היי, והוא משלב הוראה ולמידה מסורתיות לצד פדגוגיה חדשנית.

בית הספר ע"ש רון ארד ברחובות | צילום: דוברות עיריית רחובות

המבנה החדש כולל אלמנטים חדשניים כמו כיתות עם קירות שקופים - כל אחת מיועדת למורה מסוים, מרחבים פתוחים רבים להצגת תוצרי למידה, משרדים משותפים למורים ואמצעים טכנולוגיים המקדמים למידה עדכנית ורלוונטית.

המבנה תוכנן עם מומחים מתחום האדריכלות והבינוי, שפעלו בשיתוף פעולה עם הנהלת בית הספר, על מנת להפוך את התיאוריה למציאות ולהטמיע, הלכה למעשה, את הגישה הטוענת כי על מבנה בית הספר לשרת את מטרותיו וערכיו של המוסד.

בית הספר ע"ש רון ארד ברחובות | צילום: דוברות עיריית רחובות

המבנה הוקם ע"י עיריית רחובות באמצעות ה.ל.ר. החברה העירונית הכלכלית לפיתוח רחובות, והוא כולל שישה אגפים, בהיקף עלות מוערך של כ- 60 מיליון שקלים. השבוע שלושת האגפים הראשונים, שנבנו בעלות של כ- 30 מיליון שקלים, וכבר בשבוע הבא צפויה להתחיל בניית האגף הרביעי.