אחרי אין ספור דיאטות והחלטה על ניתוח לקיצור קיבה שלבסוף נדחתה, הצליח תומר שרעבי (22) מרחובות להוריד 44 ק"ג ממשקלו תוך שמונה חודשים בלבד.

תומר שרעבי לפני המהפך | צילום: פרטי

שרעבי סבל ממצב רפואי שנקרא 'בלט דיסק'. "זה שלב אחד לפני פריצת דיסק", הוא מספר. המצב הרפואי שלו נגרם מסיבות רבות, אך המשקל הגבוה בהחלט השפיע על הרעת מצבו הגופני.

"גילינו את זה לפני הצבא, זה ממש הפריע לי ללכת", מספר שרעבי, "כשהשתחררתי מהצבא הייתי ממש שמן, 126 ק"ג". שרעבי ניסה לפני כן דיאטות שונות אבל היה במעגל של הורדת עשרה עד 15 ק"ג והשמנה חוזרת. "היתה חסרה לי המוטיבציה להמשיך", הוא אומר.

בשלב זה החליט שרעבי לעבור ניתוח לקיצור קיבה. "כבר עברתי את המבחנים הפסיכולוגיים וקיבלתי אישור, ואז ידידה שלי שעובדת כאחות בבית חולים 'קפלן' אמרה לי שזו תהיה טעות גדולה לעשות את הניתוח. היא שלחה לי חומר לקריאה והבנתי שאני נכנס פה למשהו מסוכן. זה שבר אותי, אמרתי לאמא שלי שאני לא יודע מה לעשות והיא שאלה אותי אם אני רוצה לנסות בפעם האחרונה".

תומר שרעבי. 44 קילו פחות | צילום: פרטי

אמו של שרעבי הציעה לו ללכת ל'שומרי משקל'. "קיבלו אותי באהבה, שם קיבלתי את המוטיבציה". שרעבי מספר שמלבד השקילה השבועית הם מקבלים המון טיפים, וכי שיטת חישוב הנקודות, אם מתמידים בה, מביאה לתוצאות. "ברגע שירדתי במשקל יכולתי לחזור ללכת, היום אני מתאמן ומנסה לעמוד בכל מה שדליה המדריכה שלי אומרת. בכלל, כל מה שעשיתי זה בזכות דליה ואמא שלי, ואני רוצה להודות להן".

"אני מרגיש שאם הייתי פחות ממוקד הייתי מגיע לאותה תוצאה, אבל בעוד כמה חודשים, אבל כשאני עושה משהו אני עושה אותו עד הסוף".