סא"ל מ' התגייסה לשירות סדיר כנערה במסלול העתודה להנדסת מחשבים, ומשם המשיכה לשירות באגף התקשוב וההגנה בסייבר. בימים האחרונים הגיעה להישג משמעותי והועלתה לדרגת סגן אלוף, בתפקיד שנשים מעטות מגיעות אליו.

סא"ל מ' מרחובות | צילום: דובר צה"ל

סא"ל מ', בת 38 ותושבת העיר רחובות, משרתת ביחידת מצו"ב (מרכז צופן וביטחון), יחידה זו היא גוף מבצעי- טכנולוגי המהווה סמכות עליונה ומוקד ידע לאומי בתחום הצופן, ההגנה וסיכול במרחב הסייבר.

מלבד הקריירה הצבאית האינטנסיבית של סא"ל מ', המתבטאת בשירותה בתפקיד מרכזי באגף התקשוב וההגנה בסייבר, היא נשואה ואם  לשני ילדים. "הקריירה האינטנסיבית וחיי ההורות יחד זה ללא ספק דבר מאתגר, אך כשאני נמצאת בבית אני משתדלת להיות עם ילדיי כמה שיותר וליצור יחד משותפות", היא אומרת.

לדבריה, כבר מגיל צעיר אהבה את תחום המחשבים, אבל לא ציפתה לעסוק בצבא בעולם שמאתגר אותה מדי יום מחדש. "היה לי שירות מאוד מעניין ואני עוד בעיצומו", היא מסבירה. "העולם של ימינו הוא טכנולוגי, הטכנולוגיה נוגעת בהכל- מהשימוש היום יומי בטלפון החכם, דרך יכולות סימולציות מדהימות בתחום הרפואה ועד להטסת חלליות".

בנוסף היא לוקחת חלק בפרויקט "מהממ"ט"(מהממות בהנדסה, מדעים, מתמטיקה וטכנולוגיה) ו"מובילוגיות", פרויקטים שנועדו לעודד בנות לשירות טכנולוגי משמעותי בצה"ל. "יש ביקוש מטורף לאנשים המבינים בתוכנה ובמחשוב. כשאני מסתכלת על הפילוג המגדרי של העוסקים בתחום, אני יודעת שאחוז הנשים בתחום עוד לא הגיע למלוא הפוטנציאל", היא אומרת, ומסיימת בקריאה לנערות לפני גיוס ללכת בעקבותיה ולהצטרף למקצועות הטכנולוגיים בצה"ל".