השבוע התקיים טקס הענקת אות המיחזור לשנת 2018 בבית המועצה לישראל יפה. בטקס המתקיים זו השנה ה-11, הוענקו אותות הוקרה למובילי המיחזור בתחום מיכלי המשקה, והכוכבים היו חניכי ומדריכי שבט 'שניר' של הצופים ברחובות. 

שבט צופי 'שניר'. אלופי המיחזור | צילום: יוני רייף

חניכי השבט אספו בשנה שעברה כמות שיא של כ-12 אלף בקבוקים, רובם מתוך בקבוקים שנמכרו ב"קיוסק" שפתחו פעילי ופעילות השכבות הבוגרות של הצופים. הכסף שאספו חברי הצופים מרחובות מיועד לסבסוד חניכים נזקקים בפעילות השבט ובעבור ציוד נוסף.

השנה, נאספו מעל- 5 מיליון מיכלי משקה על ידי מוסדות החינוך, שיא כל הזמנים.

נציגי מוסדות החינוך המצטיינים הגיעו לטקס שבסיומו קיבלו את 'אות המיחזור' מגיא סמט, סמנכ"ל בכיר שלטון מקומי, במשרד להגנת הסביבה, נחמה רונן, יו"ר דירקטוריון תאגיד אל"ה' וחיים זרביב, מנכ"ל תאגיד אל"ה. בקטגוריית תנועות הנוער הגיע למקום הראשון כאמור שבט 'שניר' מרחובות.

בשם שבט צופי 'שניר' קיבלו את אות המיחזור רכז השבט, בן לוי, ובוגרת השבט, מעין ענקי, שהייתה ממובילות פרויקט המיחזור ברחובות. 

נחמה רונן יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה: "ההצלחה הגדולה של תאגיד המיחזור, היא לא באחוזי המחזור אלא בילדי המחזור. בודקים כל שנה אם הגענו ליעד של 77% במיכלי הפיקדון ו 55% במיכלי הליטר וחצי וכן, אנחנו בהחלט מגיעים ליעד, אבל הניצחון האמיתי הוא מספרם ההולך וגדל משנה לשנה של מוסדות החינוך, שמלמדים ומחנכים למיחזור ושמירת הסביבה". 

"תוצאות פרויקט המיחזור ניכר בשטח – יותר ויותר ילדים מקפידים למחזר מכלי משקה במסגרת בתי הספר וגני הילדים ומשפיעים גם על בני המשפחה בבית, שמצביעים ברגליים ומשליכים את בקבוקי המשקה במיחזוריות", הוסיף חיים זרביב, מנכ"ל אל"ה, וסיכם: "בשנים האחרונות עובר הציבור הישראלי תמורות בתחום השמירה על איכות הסביבה ומגלה הרבה יותר אכפתיות".